2024 m. birželio 25 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Žurnalistų desantas Valdovų rūmuose

2009-07-08
 
Kornelijos Ežerskytės nuotraukoje: ekskursijos dalyviai prie Valdovų rūmų

Kornelijos Ežerskytės nuotraukoje: ekskursijos dalyviai prie Valdovų rūmų

LŽS kelionių ir pramogų klubo nariai šiandien vieni pirmųjų žurnalistų bendruomenės atstovų, kurie atvers Valdovų rūmų duris. Rytoj, ketvirtadienį, drauge pakeliauti po Valdovų rūmus savo narius kviečia LŽS Vilniaus skyrius.

 

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, suderinęs su Valdovų rūmų atkūrimo užsakovu – Vilniaus pilių direkcija, projektuotojais, statybininkais, liepos 7–26 dienomis trims savaitėms pirmą kartą atveria atkurtų, bet iki galo neįrengtų Valdovų rūmų vartus lankytojams. Šia galimybe suskubo pasinaudoti ir žurnalistai, kuriems svarbu ne tik patiems pamatyti, bet ir pirmiesiems užfiksuoti, perduoti kitiems svarbiausią informaciją bei savo įspūdžius.

 

Atkurtuose Valdovų rūmuose kviečiama susipažinti su atkurta istorine didžiųjų kunigaikščių rezidencija, Lietuvos valstybingumo simboliu, tampančiu mūsų šalies kultūros, švietimo, turizmo ir valstybės reprezentacijos centru. Po liepos 26 d. bus tęsiami Valdovų rūmų įrengimo darbai, tad ekskursijos nebus organizuojamos.

 

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimas yra vienas svarbiausių Lietuvos tūkstantmečio programos projektų. Nuoseklūs ir sistemingi rūmų tyrimo darbai vykdomi nuo 1987 m. Rūmų atkūrimo darbai pradėti 2002 m. Nei vienas Lietuvoje vykdomas kultūros projektas nėra sulaukęs tokio didelio visuomenės dėmesio. Daugiau nei 70 tūkst. Lietuvos gyventojų, išeivijos atstovų ir užsienio svečių yra parėmę Valdovų rūmų atkūrimą finansiniu indėliu. Rūmų atkūrimo projektą labai teigiamai įvertino didelę patirtį turintys užsienio ekspertai.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-08-05 15:11
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media