2024 m. liepos 21 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: A.Vaišnys: “Žurnalistui neužtenka vienos užsienio kalbos”

2009-07-07
 

Paskelbus informaciją apie numatomus pokyčius Žurnalistikos instituto studijų programoje lzs.lt sulaukė ne tik skaitytojų susidomėjimo, bet ir priekaištų, jog informacija nepakankamai tiksli.

 

Rašėme, jog studentai, 2009-aisiais ir vėliau įstoję į Vilniaus universiteto žurnalistikos specialybę, neturės privalomų anglų kalbos studijų, o vietoj jų įgis prancūzų ir vokiečių kalbų pradžiamokslį.

 

 

„Pastaruoju metu užsienio kalbų studijos yra suvokiamos kaip anglų kalbos studijos. Mes norime studentams, kurie mokykloje jau mokėsi anglų kalbą, pasiūlyti studijuoti prancūzų ir vokiečių kalbas. Tie dalykai jau yra nutarti, jau žinomi ir dėstytojai, kurie dėstys“, – teigė Žurnalistikos instituto direktorius prof. dr. Žygintas Pečiulis. Kaip pagrindinius tokio sprendimo motyvus jis nurodė per didelį anglų kalbos sureikšminimą dabartinėje visuomenėje ir problemas, iškylančias, kai prireikia kitų užsienio kalbų žinių: „Lietuvoje užsienio kalbų laivas yra pavojingai pavirtęs ant vieno šono. Mūsų visuomenei, kartu ir studentams atrodo, kad be anglų nėra nei kitų kalbų, nei kitų kultūrų, nei kitų šalių. Čia iškyla problemų mums studijuojant užsienio šaltinius ir išvažiuojant studijuoti pagal ERASMUS studijų programas. Taigi manyčiau, kad jei šis eksperimentas mums pavyks, jis padės tą kalbų laivą šiek tiek išlyginti.“

 

Vilniaus Universiteto Komunikacijos fakulteto dekano doc. Andriaus Vaišnio komentaras:

 

“Žurnalistikos bakalauro studijų programoje bus sudarytos galimybės iš  viso studijuoti užsienio kalbą 5 semestrus, pateikiant tam tikrus  atskirus dalykus (iki šiol anglų kalba buvo skaitoma tik užsienio žurnalistika, kurią įvedėme į programą nuo 2007 m.).

 

Anglų  kalbą tikriausiai bus užtikrinta galimybė studijuoti 3 semestrus, o kitą  kalbą – 2 semestrus.


Ištyrus studijų sąlygas, aiškėja, kad žurnalistui neužtenka vienos  kalbos – Universiteto studentui būtina suteikti platesnį kitų kultūrų ir žiniasklaidos sistemų pažinimą – tai atitinkamai lemia platesnį ERASMUS studijų pasirinkimą, baigus – galimybes studijuoti įvairesnėse  magistrantūros programose. Siekiame, kad žurnalistas mokėtų daugiau  kaip 2 užsienio kalbas. Be to, kalbos studijas, kaip ir kitus dalykus,  iš tikrųjų reikėtų skaičiuoti ne semestrais, bet valandų ir kreditų  imtimi. Turiu priminti – žurnalistas nelygintinas su kalbininku, 5  semestrai vienos kalbos būtų "prabanga".


Manau, būtų gerai, kad absolventas mokėtų šalia anglų ir, pavyzdžiui,  kinų, rusų kalbas.


Per pastaruosius trejus metus VU žurnalistikos bakalauro studijų programa pertvarkyta ir atnaujinta apie 90 proc.”

 

 

Nuotraukoje: Andrius Vaišnys

Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-08-05 15:14
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media