2024 m. birželio 15 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Žurnalistų susitarimo kaina – 2000 litų

2009-08-13
 
Kornelijos Ežerskytės nuotrauka

Kornelijos Ežerskytės nuotrauka

Kauno miesto apylinkės teisme rugpjūčio 12-ąją išspręsta viena iš trijų „Valstiečių laikraščio“ korespondentui Albinui Čaplikui  iškeltų privataus kaltinimo baudžiamųjų bylų  už internetiniame portale paskelbtų  tikrovės neatitinkančių komentarų, žeminančių laikraščio „Ūkininko patarėjas“ žurnalistų  garbę ir orumą.

 

Nukentėjusiajam žurnalistui Justinui Adomaičiui, pateikus skundą Kauno miesto apylinkės teismui privataus kaltinimo tvarka,  A.Čaplikui buvo iškelta baudžiamoji byla. Kadangi  kaltinamasis pageidavo susitaikyti, o nukentėjusysis tam neprieštaravo, buvo sudarytas  ir patvirtintas Susitarimas dėl neturtinės žalos atlyginimo.

 

Kaltinamasis per 14 dienų įsipareigojo nujentėjusiajam sumokėti dviejų tūkstančių litų dydžio neturtinės žalos atlyginimą, taip pat „Valstiečių laikraštyje“, „Ūkininko patarėjuje“ ir portale www.lrytas.lt savo lėšomis atspausdinti tokio turinio tekstą: “Atsiprašau laikraščio „Ūkininko patarėjas“ korespondento Justino Adomaičio už tai, kad 2007-2009 metais tinklapyje www.lrytas.lt skelbiau tikrovės neatitinkančius komentarus, žeminančius Justino Adomaičio garbę ir orumą. Albinas Čaplikas“.

 

Kaltinamajam neįvykdžius  sudaryto ir patvirtinto susitarimo su nukentėjusiuoju, Kauno apylinkės teismas gali panaikinti sprendimą  dėl A.Čapliko atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės ir iš naujo spręsti klausimą dėl jo baudžiamosios atsakomybės už padarytą nusikalstamą veiką.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-09-09 19:14
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media