2024 m. birželio 15 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Jono Vileišio premija: konkurso terminas baigsis po savaitės

2009-08-21
 
Nuotraukoje: Lietuvos savivaldybių asociacija, be Jono Vileišio premijos, kasmet teikia dar vieną apdovanojimą - Auksinę krivūlę

Nuotraukoje: Lietuvos savivaldybių asociacija, be Jono Vileišio premijos, kasmet teikia dar vieną apdovanojimą - Auksinę krivūlę

Šiemet sukanka 90 metų nuo pirmo Lietuvos savivaldybių įstatymo, kuris buvo priimtas 1919 m. spalio 10 d. Šią – Vietos savivaldos dieną – Lietuvos Respublikos Seimas įrašė į Atmintinų dienų įstatymo nustatytų atmintinų dienų sąrašą. Jubiliejinės sukakties išvakarėse (spalio 9 d.) Vilniuje vienam iš žurnalistų bus iškilmingai įteikta ir Jono Vileišio premija.

 

Kas šiemet taps jos laimėtoju, paaiškės tik paskelbus kūrybinio konkurso rezultatus. O kol kas Lietuvos žurnalistų sąjunga ragina žurnalistus įdėmiai peržiūrėti savo kūrybinį archyvą arba iš naujo įsigilinti į temą ir dalyvauti konkurse. Konkurso dalyvių darbų priėmimo terminas pratęstas iki rugsėjo 1 d.

 

Jono Vileišio premijos tikslas – nukreipti aštrias žurnalistų plunksnas ne tik į savivaldos negeroves, bet ir pakviesti juos informuoti apie gerus vietos savivaldos darbus, stiprinti vietos savivaldą kaip demokratinės valstybės raidos pagrindą. Mes visi esame bendruomenės ir vietos savivaldos dalis, visi gyvename vienoje iš šešiasdešimties savivaldybių, iš kurių ir susideda mūsų mažas kraštas – Lietuva.

 

Konkursą organizuoja Lietuvos žurnalistų sąjunga kartu su Nacionaline žurnalistų kūrėjų asociacija ir Lietuvos savivaldybių asociacija (pastarieji projekto partneriai yra ir konkurso premijos steigėjai).

 

Konkurso dalyvių darbus vertins komisija, kuri sudaroma iš LŽS, LSA ir NŽKA deleguotų atstovų: kiekviena šalis deleguoja po 2 atstovus. Komisijos pirmininkas išrenkamas pirmojo komisijos posėdžio metu. Komisijos garbės nariai – J. Vileišio anūkai Gediminas Tursa ir Reda Tursaitė.

 

Konkurso dalyvis komisijai pateikia visuomenės informavimo priemonėse nuo 2008 m. liepos 1 d. iki 2009 m. rugsėjo 1 d. skelbtus analitinius, probleminius spaudos, radijo, TV, internetinės žiniasklaidos ar fotožurnalistikos autorinius darbus aktualiomis vietos savivaldos temomis. Konkursui vienas dalyvis gali teikti ne daugiau kaip tris darbus.

 

Originalius darbus, atitinkančius konkurso tematiką bei tikslą, gali teikti LŽS skyriai/klubai, redakcijos, Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija, Lietuvos savivaldybių asociacija ir patys žurnalistai. Konkurso dalyviai nebūtinai turi būti LŽS ar NŽKA nariai.

 

Darbai pristatomi Lietuvos žurnalistų sąjungai (S. Konarskio g. 49, Vilnius; elektroninę versiją –  el. p. document.write("info@lzs.lt");info@lzs.lt ) iki 2009 m. rugsėjo 1 d. su prierašu „J. Vileišio premijai“.

 

Šiemet Jono Vileišio premija bus teikiama jau antrąkart.

 

2008 m. konkurso komisijos sprendimu premijos prizinis fondas buvo padalytas keletui laimėtojų (neskiriant pirmosios vietos). Buvo nuspręsta dvi antrąsias vietas skirti: Antanui Anskaičiui už rašinį “Nacionalinė koncepcija be nacionalinio pasididžiavimo” (publikuota “Savivaldybių žiniose” ) ir Vytautui Bagdonui už  rašinių ciklą savivaldos tematika laikraštyje “Anykšta”; dvi trečiąsias vietas – Sidui Aksomaičiui (už rašinį “Auksinė vieta – privačių interesų taikinys”, “Respublika” ) ir Gediminui Beržiniui už televizijos laidą “Radviliškis šiandien ir rytoj” (transliuota per Šiaulių televiziją). Laimėtojai buvo apdovanoti Jono Vileišio premijos konkurso 1-oios ir 3-osios vietos diplomais bei piniginiais prizais.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-09-09 18:43
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media