2024 m. birželio 15 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Ar nacionaliniame eteryje gali dirbti žurnalistai politikai?

2009-08-14
 

Jeigu šis klausimas bus įtrauktas į posėdžio darbotvarkę, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) tarybos laukia karštos diskusijos. Mat LRT tarybos narys Dainius Radzevičius pareiškė, jog nacionaliniame eteryje dirbantiems LRT žurnalistams ir laidų vedėjams nedera vienu metu dirbti žurnalistikoje ir politikoje.  Kadangi tai prieštarauja Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksui, tokie LRT darbuotojai turėtų rinktis – dirbti žurnalistinį darbą LRT ar dalyvauti politikoje.

 

Liepos 13 d. Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija priėmė sprendimą, kad kartu dirbantys žurnalistinį ir politinį darbą susiduria su nuolatiniu interesų konfliktu ir pažeidžia žurnalisto etiką. Pagal Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksą, „vykdydamas savo veiklą, žurnalistas neturi teisės prisiimti jokių kitų įsipareigojimų, išskyrus profesinius įsipareigojimus viešosios informacijos rengėjui“.

 

„Kaip žinome, etikos kodeksas yra privalomas visiems, o nacionaliniam transliuotojui turbūt keliami žymiai didesni standartai nei kitiems. Norime, kad viskas būtų etiška ir skaidru. Manau, kad žurnalistų ir laidų vedėjų klausimas dėl kažkokių politinių sąsajų ar nesąsajų turi būti visiems skaidrus ir aiškus“, - komentuodamas susidariusią situaciją naujienų portalui DELFI sakė D. Radzevičius.

 

LRT tarybos nario žiniomis, su interesų konfliktu susiduria LRT laidų vedėja ir Vilniaus miesto tarybos narė liberalė Zita Kelmickaitė. D. Radzevičius teigė ne kartą gavęs paklausimų, kaip traktuoti Z. Kelmickaitės statusą.

 

Prisimindamas savo paties ankstesnius mėginimus suderinti televizijos laidos vedėjo darbą ir tuometines pareigas, kai dirbo Teisingumo ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vedėju, o vėliau ir departamento direktoriumi, D.Radzevičius padarė išvadą, kad tai labai sudėtinga arba netgi visai neįmanoma. Tuomet jam taip pat teko apsispręsti, ar daryti valdininko karjerą, ar likti ištikimam žurnalisto profesijai.

 

LRT tarybos posėdis turėtų įvykti rugpjūčio 25 dieną.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-09-09 19:12
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media