2024 m. birželio 16 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Seminaras žurnalistams: į diskriminaciją – per padidinamąjį stiklą

2009-09-04
 

Rugsėjo 4-5 d. Palangoje vyks seminaras regioninės žiniasklaidos atstovams, kurį organizuoja  VšĮ Žmogaus teisių stebėjimo institutas. Tai projekto “Daugialypė diskriminacija iš arčiau”, kuris finansuojamas pagal Europos Bendrijos PROGRESS programą,  baigiamasis renginys.

 

Per pirmuosius du seminarus žurnalistai gavo daug įvairios informacijos apie diskriminacijos apraiškas bei pasekmes. Taip pat buvo pateikti naujausi šioje srityje dirbančių ekspertų tyrimai. Žurnalistai galėjo tiesiogiai pabendrauti su nevyriausybinių organizacijų atstovais, dirbančiais su pažeidžiamomis grupėmis.

 

Seminaro dalyvių grupėje yra apie 20 žurnalistų iš regionų, dar keletas iš nacionalinių žiniasklaidos priemonių.

 

Baigiamajame šio projekto seminare organizatoriai tikisi padėti žurnalistams susidaryti aiškų vaizdą, kaip žmogaus teisės sąveikauja su žiniasklaida, kokią didelę galią ji turi, ir kaip ją teisingai panaudoti. “Norime aptarti destruktyvius ir konstruktyvius rašymo metodus, pilietinę pareigą ir kitus savaime suprantamus, bet dažnai praktiškai sunkiai įgyvendinamus dalykus. Aišku, būtų puiku orientuotis į konstruktyvią pusę – kaip žurnalistas gali daryti pozityvų poveikį auditorijai, ne skatinti stigmatizavimą, o mažinti atskirtį, ir kartu pateikti diskriminacijos (ir bendrai žmogaus teisių) temas įdomiai,” – Lzs.lt sakė VšĮ Žmogaus teisių stebėjimo instituto projektų vadovė Dovilė Šakalienė.

 

Susirinkusieji į seminarą penktadienį girdės šiuos pranešimus: “Pagarba žmogaus teisėms ir profesinei etikai žiniasklaidoje” (lektorė Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos pirmininkė, Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Edita Žiobienė), “Žmogaus teisių pažeidimai visuomenės informavimo priemonėse – teisingos pusiausvyros paieškos” (Žurnalistų etikos inspektoriaus patarėjas Deividas Velkas). Po diskusijų seminaro dalyviai žiūrės dokumentinį filmą iš Ad Hoc: Nepatogaus kino programos.

 

Šeštadienio užsiėmimai prasidės pažintimi su leidiniu „Lygybės retorika“, kurį pristatys  Lygių galimybių plėtros centro projektų vadovė Margarita Jankauskaitė. Ji žurnalistams skaitys ir pranešimą tema “Vizualinė diskriminacija žiniasklaidoje lyčių požiūriu”.  Po interaktyvių užsiėmimų su kolegomis bendraus Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, diskutuosiantis tema “Konflikto ir problemos viešinimo žiniasklaidoje tikslas – skandalas ar sprendimas?”
Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-09-10 16:36
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media