2024 m. birželio 15 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Nedarbo kreivė matoma skirtingai

2009-09-02
 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šiandien išplatino pranešimą, kuriame užsimenama apie žemyn krintančią nedarbo kreivę. Taip sutapo, kad šiandien į Žurnalistų sąjungą kreipėsi dar viena šiuo metu darbo ieškanti žurnalistė. Darbdavys, deja, nesikreipė nė vienas.

 

Taigi galima sakyti, kad nedarbo kreivė tik trūkčioja nuo įtampos, bet tikrai nekrenta žemyn. Ir nežinia, kokių staigmenų padovanos šis mėnuo, kai po ilgų vasaros atostogų į šalies televizijas (ne)sugrįš praėjusį sezoną ten dirbusių kolegų pajėgos.

 

Atostogų pabaigos (tiesa, ne savo, o rimtose institucijose dirbančių pareigūnų) kaip niekada laukė ir kai kurių jau pabirusių redakcijų darbuotojai. Mat leidiniai atsidūrė ties bankroto riba, bet bankroto procedūra vilkinama. Žurnalistai ir redakcijų darbuotojai tapo savotiškais įkaitais: jie dėl savo neaiškaus statuso net negali kreiptis į darbo biržą. Kaip sakoma, nei pakarti, nei paleisti…

 

Optimizmu dvelkia tik kabinetuose sėdinčių klerkų sudėliotos ataskaitos ar pranešimai. Paskutinę rugpjūčio savaitę teritorinėse darbo biržose buvo užregistruota 5,6 tūkst. naujų bedarbių ir šis rodiklis, anot valdininkų, mažėja devintą savaitę iš eilės. Pirmosiomis birželio savaitėmis būdavo registruojama per 7000 naujų bedarbių, o liepą – 6200-6600 bedarbių.

 

Nedarbo išmokų gavėjų irgi mažėja jau septintą savaitę iš eilės. Gaunančių nedarbo draudimo išmokas per savaitę sumažėjo 0,8 tūkst. – iki 75 155 bedarbių. Tai sudaro 34,6 proc. visų registruotų bedarbių.

 

Teigiama, kad rugpjūčio 20-27 dienomis, palyginti su ankstesne savaite, įdarbinimo rodiklis padidėjo 8,7 proc.

 

LŽS visuomet informuoja žurnalistų bendruomenę apie darbdavių pateiktus pasiūlymus, vos tik jie gaunami. Lzs.lt primena, jog darbo ieškantys kolegos dar gali kreiptis dėl bendradarbiavimo televizijos laidose.

 

 

Simonas Ropė

Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-09-09 18:55
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media