2024 m. birželio 16 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Naujiems LŽS nariams – sveikinimai, senbuviams – priminimas dėl nario mokesčio

2009-08-25
 
Kornelijos Ežerskytės nuotraukoje: kiekvienas LŽS narys be šios sąjungos nario pažymėjimo gali gauti ir Tarptautinės žurnalistų federacijos, kurios tikroji narė yra LŽS, pažymėjimą

Kornelijos Ežerskytės nuotraukoje: kiekvienas LŽS narys be šios sąjungos nario pažymėjimo gali gauti ir Tarptautinės žurnalistų federacijos, kurios tikroji narė yra LŽS, pažymėjimą

Savaitgalį įvykusiame LŽS valdybos posėdyje buvo priimta 10 naujų LŽS narių. Devyni iš jų tapo tikraisiais nariais, o vienas – nariu korespondentu.

 

Daugiausiai narių (5) pasirinko LŽS Vilniaus skyrių, kiti panoro dalyvauti kitų sąjungos skyrių bei klubų veikloje. LŽS tikraisiais nariais į Vilniaus skyrių priimti Liana Binkauskienė, Regina Jegorova, Meilė Jančorienė, Angelė Adomaitienė, į Klaipėdos skyrių – Dovilė Skabickaitė. LŽS kelionių ir pramogų klubo veikloje dalyvaus Mykolas Vadišis, Regioninės žiniasklaidos ir žemės ūkio klube – Fikrat Salimov, o į smagią sporto žurnalistų kompaniją tikruoju nariu priimtas Gedas Saročka. Žurnalistė Agnė Puteikytė papildė LŽS narių būrį Rokiškyje, o naujienų portalo vyriausioji redaktorė Monika Garbačiauskaitė priimta nare korespondente į Vilniaus skyrių.

 

 

Beje, kiekvienas LŽS narys be šios sąjungos nario pažymėjimo gali gauti ir Tarptautinės žurnalistų federacijos, kurios tikroji narė yra LŽS, pažymėjimą. Už šį pažymėjimą reikia mokėti atskirai: mokestis siekia 100 Lt, o pažymėjimas galioja dvejus metus ir vieną savaitę.

 

LŽS valdyba taip pat tarėsi, kokią nario mokesčio dalį reikėtų paskirti į naujai sukurtą žurnalistų garantinį fondą. Apsvarsčius keletą pasiūlymų nutarta, jog nuo kiekvieno tikrojo nario mokesčio (60 Lt metams) į šį fondą bus atskaičiuojama po 12 litų, o senjorai į šį fondą kasmet skirs po vieną litą nuo dabar mokamo 5 Lt metinio mokesčio.

 

Valdybos posėdyje kalbėta ir apie tai, jog LŽS nariams reikėtų būti atsakingesniems ir laiku sumokėti metinį narystės mokestį. Pasak LŽS pirmininko Dainiaus Radzevičiaus, iki šiol kiekvienas sąjungos narys, mokėdamas nario mokestį, patvirtindavo savo narystę ir prisidėdavo prie savo skyriaus, klubo veiklos. “Nuo šiol nuo kiekvieno nario priklausys ir tai, ar visi kartu sugebėsime sukaupti gyvybiškai svarbų žurnalistų garantinį fondą.”

 

Apie būtinybę sukurti Žurnalistų sąjungos narių garantinį fondą, kurio lėšos būtų skiriamos LŽS narių teisėtų interesų gynimui, buvo prabilta pavasarį vykusiame LŽS tarybos posėdyje. Rugpjūčio 22 d. taryba patvirtino šio fondo nuostatus.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-09-09 18:38
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media