2024 m. birželio 15 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: D.Radzevičius: Galas laisvam žodžiui

2009-09-02
 

Rugsėjo 1-oji – mokslo ir žinių diena. Tai ir paskutinių sovietų armijos karių išvedimo iš Lietuvos diena. Ji tapo ir grįžimo į sovietmetį diena. Seimo nario Rimanto Smetonos užregistruotas siūlymas LRT valdyti tik politikams ir jų deleguotiems žmonėms grąžina mus į sovietmečio laikus.

 

Tada irgi valdžia radiją ir televiziją buvo pavertę propagandos įrankiu. Gal todėl ir siūlo R. Smetona, kad net ir „ne politinių kampanijų metu LRT tarybos patvirtinta tvarka LRT sudaro galimybes ir suteikia laiką pirmajame televizijos kanale pasisakyti visų politinių partijų, sudariusių Seimo frakcijas, atstovams”.

 

Žodžiu, kalbančios galvos (gal net su ordinais ir medaliais) mums aiškins, ką ir kaip jie gerai dirba. Ir net jokie žurnalistai politikų neklausinės. O kam tie žurnalistai? Juk dar su savo suktais ir kvailais klausimais bandys kompromituoti.

 

Įdomiausia, kad siūloma uždrausti reklamą televizijoje gedulo dienomis. Sutinku, kad LRT apskritai neturėtų būti komercinės reklamos. Bet kodėl R. Smetona nesiūlo iš kažkur kitur duoti pinigų programoms kurti?

 

Jau dabar siūlomas 2010 metams LRT biudžetas yra bandymas numarinti nacionalinį transliuotoją. Žinant, kad didelės sumos pinigų realiai net nemato LRT autoriai ir žurnalistai, nes tais pačiais iš biudžeto gaunamais pinigais LRT privalo milijonus sumokėti valstybės valdomai bendrovei „Lietuvos radijo ir televizijos centras“ už transliacijas.

 

O valstybė iš tų pačių pinigų dar ir gauna pelno. Liaudiškai kalbant, viena ranka lyg ir duodami pinigai LRT, bet kita jie pasiimami ir dar bandant atimti vienintelį realų pragyvenimo šaltinį – reklamą.

 

Todėl noriu tarti nuoširdų ačiū R. Smetonai, kad prakalbo apie LRT problemas, kad pasiūlė plėsti LRT tarybos sudėtį. Kad pasiūlė atsisakyti reklamos LRT. Bet…

 

Geri tikslai nebus pasiekti, jei pasiūlius ir priėmus absurdiškas įstatymo pataisas nacionaliniam transliuotojui vadovaus tik politikai ar jų klapčiukai ir tas pats transliuotojas toliau bus marinamas bado dieta.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-09-09 18:53
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media