2024 m. birželio 16 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Ar žiniasklaida yra labiausiai atsakinga už mūsų jaunosios kartos pilietiškumo ugdymą?

2009-08-31
 

Šį antradienį (rugsėjo 1 d.) 10.10 val. Žinių radijo laidoje „Žiniasklaidos anatomija“ vyks diskusija apie visuomenės ugdymą ir švietimą bei žiniasklaidos atsakomybę už dabartinės ir ateities kartų vertybių formavimą.

 

Rugsėjo 1-oji Mokslo ir žinių diena daugeliui natūraliai asocijuojasi su mokykla ar apskritai švietimo sistema. Ir kadangi žmogus mokosi didžiąją savo gyvenimo dalį, todėl rugsėjo 1-oji daugeliui tarsi viso gyvenimo šventė.

 

Šia proga ir visa žiniasklaida paprastai skiria žymiai didesnį dėmesį švietimo sistemai, jos problemoms ir džiaugsmams. Kalbinami pedagogai, esami ir buvę švietimo ministrai. Bandoma aiškintis, kurios valdžios institucijos labiau atsakingos už jaunų žmonių ugdymą ir švietimą.

 

Tačiau neretai pažymima, kad labai didelę įtaką visuomenės švietimui turinti žiniasklaida yra orientuota tik į masinį skaitytoją. Ir ji, pasinaudodama savo galia, formuoja žmonių nuomonę, įtakoja jų sprendimus taip formuodama savarankiškų sprendimų negebančią priimti vartotojų visuomenę. Kitaip tariant, mokymo įstaigos mums siekia suteikti žinias ir ugdyti atsakingus piliečius, o žiniasklaida lyg ir bando mus priversti kuo greičiau užmiršti visa tai, ko esame išmokę.

 

Popiežius Benediktas XVI Pasaulinės komunikavimo dienos proga yra paskelbęs savo minčių apie tai, kad ugdymas naudotis žiniasklaida, panašiai kaip ir ugdymas apskritai, reikalauja ugdymo, kaip naudotis laisve. Laisvė taip dažnai pateikiama kaip nepaliaujamas malonumų ir naujų patirčių ieškojimas. Tačiau tai yra pasmerkimas, o ne išlaisvinimas! Tikroji laisvė niekada negalėtų pasmerkti individo, ypač vaiko, nepasotinamam naujovių ieškojimui.

 

Todėl laida „Žiniasklaidos anatomija“ klausia, kokius jaunus žmones ugdo žiniasklaida – atsakingus piliečius ar „aklus“ vartotojus.

 

Pokalbis apie tai tiesioginėje laidoje „Žiniasklaidos anatomija“, kurią bendrai rengia Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Žinių radijas. Studijos telefonas 8-5 243 14 31.

 

Diskusijoje dalyvauja VšĮ „Drąsinkime ateitį“ direktorius Edmondas Babenskas, Lietuvos Tėvų Forumo pirmininkas Šarūnas Bagdonas, žurnalistė Erika Straigytė .

 

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Laidą veda Dainius Radzevičius.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-09-09 18:46
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media