2024 m. birželio 15 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: LŽS: Ar LRT atsidurs po politikų padu?

2009-09-01
 

Politikai vis dažniau lyg pro didinamąjį stiklą žvelgia į Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją. Ir domimasi ne laidų turiniu, kokybe ar nacionalinio transliuotojo reitingais. Tikslas yra labiau pragmatiškas: kaip pasinaudojant LRT turimu radijo ir televizijos eteriu siekti savų tikslų. Taip galima teigti pamačius siūlomas įstatymų pataisas, kurios tiesiogiai paliestų LRT.

 

Gali atsitikti taip, kad priėmus  opozicinės Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovo Rimanto Smetonos siūlomas pataisas LRT praras visuomeninio transliuotojo statusą ir taps politikų tribūna. Be to, siekiama daryti įtaką ir LRT valdyme. Pataisomis numatyta LRT tarybos narių skaičių padidinti iki 15 ir neproporcingai “sustiprinti” tarybą politinių partijų deleguotais asmenimis. Mat į šią tarybą R.Smetona siūlo dešimt narių skirti nuo Seimo frakcijų ir tik penkis jų – nuo visuomeninių organizacijų, religinių bendruomenių, profesinių sąjungų.

 

Lietuvos žurnalistų sąjungos vadovas ir LRT tarybos narys Dainius Radzevičius, komentuodamas šiuos politikų ketinimus, naujienų portalui Alfa.lt teigė, kad šios pataisos, jeigu bus priimtos,  „grąžins LRT dvidešimčia metų į praeitį“.

 

„Aš būčiau šalininkas to, kad LRT taryba būtų plečiama, tačiau ne taip, kaip siūlo R. Smetona. Jei būtų priimtos jo siūlomos pataisos, tai LRT absoliučiai netektų visuomeninio transliuotojo statuso, LRT taptų valstybine arba dar griežčiau – valdžios televizija ir Lietuva su tokiu nacionaliniu transliuotoju atsisuktų į Rytus, kuriuose, kaip žinome, demokratijos nėra pakankamai“, – sakė D. Radzevičius.

 

Be to, LRT taryba taptų absoliučiai politizuota, įsitikinęs D. Radzevičius. „Pakaktų numatyti, kad tiek LRT tarybos nariai, tiek administracinės komisijos nariai viešai deklaruotų savo interesus, kaip dabar tai daro politikai.“

 

Anot LŽS vadovo, nuostabą kelia ir parlamentaro noras griežčiau riboti reklamą, numatant, kad ji gali būti transliuojama tik tarp atskirų programos dalių, t. y. nepertraukiant laidų, filmų, renginių, taip pat, kad reklama negali būti transliuojama gedulo dienomis.

 

„Palaikau mintį, kad komercinės reklamos LRT išvis neturėtų būti, tačiau ruošiant tokią įstatymo pataisą privalu nurodyti, kokiu būdu tada LRT apskritai išgyventi. Privalu nurodyti, ar biudžeto lėšomis bus kompensuojamos lėšos, kurias LRT praras atsisakiusi reklamos, ar bus įvestas dalinis ar visuotinis abonentinis mokestis gyventojams“, – teigia Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-09-09 18:49
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media