2024 m. birželio 15 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Prie Užutrakio septyniolika angelų paskelbė gerąją žinią

2009-09-15
 
Sigitos Nemeikaitės nuotraukoje: Angelų tako atidarymas

Sigitos Nemeikaitės nuotraukoje: Angelų tako atidarymas

Sigita Nemeikaitė

 

Septyniolikos  ąžuolinių angelų takas nusidriekė netoli Užutrakio, įstabiame kraštovaizdyje, ir tapo dar viena lankytina Trakų krašto vieta. Prie šios iniciatyvos yra prisidėjusi ir Lietuvos žurnalistų sąjunga bei būrys žurnalistų bendruomenės atstovų, kurie savo lėšomis parėmė “Gerosios žinios angelo” skulptūros sukūrimą.

 

Praėjusį šeštadienį vykusiose iškilmėse netoli Būdos kaimo buvo pašventinta Angelų kalva. Tai reiškė, kad Tūkstantmečio ženklų projektas sėkmingai įgyvendintas. Jo autorės – Lolita Piličiauskaitė-Navickienė ir Dominyka Dubauskaitė-Kairevičienė – įkūnijo savo idėjas ir, svarbiausia, šiame projekte subūrė ne tik Jungtinę Užugirių kaimo bendruomenę, bet ir žymiai daugiau žmonių, kuriems nesvetimos tautinės savasties idėjos bei siekiai.

 

Daugeliui skulptūrų buvo suaukota lėšų ir jos turi savo globėjus. Šiam projektui paramą  skyrė įvairios organizacijos bei privatūs asmenys. Filmui apie Angelų tako projektą sukurti lėšų skyrė ir Trakų rajono savivaldybė. Įspūdingas ir jaudinančias virsmo Tūkstantmečio ženklų taku akimirkas nufilmavo Alvydas Staniunaitis.Filmas buvo demonstruojamas iškilmių išvakarėse prie Trakų kultūros rūmų, jis išleistas ir kompaktine plokštele. Skulptūras išdrožė Prienuose gyvenantis tautodailininkas Algimantas Sakalauskas, pasitelkęs būrį bendraminčių. Savaitę iki tako atidarymo prie skulptūrų buvo prisodinta ąžuolų.

 

Tūkstantmečio ženklų takas yra skirtas Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui bei Trakų bažnyčios 600 metų jubiliejui. Skulptūros išsidėsčiusios taku, kuris atveda į Angelų kalvą, o visas ansamblis yra toje pačioje architektūros linijoje su Trakų Švč.Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia, Trakų stačiatikių Švč.Dievo Motinos gimimo cerkve bei Trakų salos pilimi.

 

Angelų tako atidarymo iškilmės prasidėjo bažnyčioje. Po mišių išklimių dalyvių pabiro į skulptūromis pasipuošusį vieškelio, vedančio į Būdos kaimą, pakraštį. Kiekvieną angelą laimino Trakų bažnyčios klebonas dekanas teol.dr. Valdas Girdžiušas, Trakų stačiatikių cerkvės šventikas Aleksandras Šmailovas, prie jų prisijungė prancūzas Šv. Jono kongregacijos prioras Jonas Emanuelis.

 

Iškilmėse dalyvavo Trakų rajono savivaldybės meras Vincas Kapočius su šeima, rajono tarybos nariai, aplinkinių kaimų, Trakų visuomenės atstovai, sulaukta daug svečių. Vykstant šventinimui, įvairiose tako vietose skambėjo dainos, kurias atliko sulėkę meno mėgėjų ansambliai. Didelio susidomėjimo netrūko ir Maldų  ratui,  tą pačią dieną sulaukusiam netikėtai užgriuvusios jaunavedžių svitos. Visi panoro išbandyti laimę -  neva atsistojus į jo vidurį sugalvotą norą laimina angelai.

 

Šio projekto autoriai ir dalyviai sukvietė susikibti rankomis ratu ir palinkėti vieni kitiems laimės, meilės, santarvės.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-09-17 14:03
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

fotoGRAFAS

2013-11-04 23:43

Manau, jog šis slėnis netoli Užutrakio su laiku taps analogu Kryžių kalnui Šiaulių rajone. Tik, žinoma, visai kitokio lygmens.
Nuostabių skulptorių darbų apstu jau šiandien pastatyta, bet laukas didis priglaus dar daug kūrinių. Tad turėkim meditacijai skirtą žemelės plotą netoli sostinės...

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media