2024 m. birželio 16 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Kas turi prisiimti atsakomybę už LRT programų kokybę, jų finansavimą ir transliavimą?

2009-09-21
 

Šį antradienį (rugsėjo 22 d.) 10.10 val. Žinių radijo laidoje „Žiniasklaidos anatomija“ vyks diskusija apie LRT finansines ir kitas problemas bei atsakomybę už galimą programų transliavimo nutraukimą.

 

Valdžios ir televizijų programų rudens sezonas prasidėjo įtemptai. Nors kol kas politiniai procesai Seime ir politikavimas viešoje erdvėje dėl LRT nelyginami, tačiau kai kurių paralelių jau dabar galima įžvelgti. Seime nuverstas pirmininkas, kuris neva nesugebėjo vadovauti politiniam procesui tautos išrinktųjų Olimpe. Tuo pačiu metu Vyriausybės vadovas užsimena ir apie atsakingesnį LRT vadovybės darbą naudojant valstybės lėšas ir tvirtina, kad politikai negali ir nespręs nacionalinio transliuotojo finansinių problemų. Kiek anksčiau susisiekimo ministras yra pasakęs priešingai, kad LRT problemas turi spręsti ir politikai.

 

Tačiau jei nacionalinis transliuotojas priklauso visai visuomenei, tuomet kyla paprastas klausimas – kas atsakingas už jo egzistavimą ir darbą? Politikai, LRT taryba ir administracija?

 

Iki šiol LRT dalį lėšų savo misijai vykdyti gaudavo iš biudžeto, o kitą dalį susirinkdavo iš reklamos. Krizė viską pakoregavo – reklamos sumažėjo, o ir valdžia sumažino finansavimą. Nors ir anksčiau netilo diskusijos dėl LRT laidų kokybės ir misijos vykdymo, tačiau į viešumą iškilo grėsmė nuo spalio 1 dienos apskritai nebematyti LRT programų. Panašu, kad dviejų valstybės išlaikomų įstaigų –  LRT ir Lietuvas radijo ir televizijos centro – konfliktas dėl užmokesčio už nacionalinio transliuotojo programų transliavimą, virsta platesne diskusija apie LRT veiklą. Kokios tikrosios šios diskusijos priežastys ir kokie interesai lemia ne racionalių sprendimų suradimą, o pasirinktą santykių aiškinimąsi viešoje erdvėje?

 

Pokalbis apie tai tiesioginėje laidoje „Žiniasklaidos anatomija“, kurią bendrai rengia Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Žinių radijas. Studijos telefonas (8-5) 243 1431.

 

Diskusijoje dalyvauja Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nariai Julius Dautartas ir Vydas Gedvilas, LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius, Lietuvos radijo ir televizijos asociacijos atstovas.

 

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Laidą veda Dainius Radzevičius.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-09-25 19:34
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media