2024 m. birželio 15 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: LRT toliau vadovaus Monika Garbačiauskaitė-Budrienė

2023-10-04
 
Monika Garbačiauskaitė-Budrienė

Monika Garbačiauskaitė-Budrienė

Spa;io 3 dieną, po trečią kartą vykusio LRT generalinio direktoriaus konkurso pagaliau išrinktas laimėtojas. LRT Taryba apsisprendė, kad LRT toliau vadovaus Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.
Kiti kandidatai buvo Vilniaus universiteto docentas Mantas Martišius ir anksčiau LRT dirbęs Aldaras Stonys. Už M. Garbačiauskaitę-Budrienę balsavo 7 LRT Tarybos nariai, už M. Martišių - 5, A. Stonys negavo nė vieno balso.
Anksčiau šiais metais rengtuose dviejuose konkursuose po lygiai balsų surinko M. Garbačiauskaitė-Budrienė ir komunikacijos konsultantas Aistis Zabarauskas, tad jie baigėsi nepaskelbus laimėtojo. A. Zabarauskas trečią kartą konkurse nusprendė nebedalyvauti.
„Svarstėme trijų kandidatų programas, vyko diskusija ir po diskusijų vyko balsavimas. Kaip žinote, šį kartą trečiasis konkursas siekė užtikrinti kuo didesnį matomumą, programų sklaidą, tai aš manau, kad buvo labai įdomi patirtis. Visas tas konkursas, kuris užsitęsė, manau, kad mums visiems suteiks vėlgi ir naujos stiprybės eiti ir stiprinti LRT", - pristatydamas konkurso rezultatus kalbėjo LRT Tarybos pirmininkas Eugenijus Valatka.
E. Valatka neslėpė, kad po rezultatų paskelbimo patyrė palengvėjimą. „Man atrodo, visa Taryba yra atsakinga ir atsakingai žiūrėjo į tą procesą. Jei taip jau susiklojo, kad tos nuomonės išsiskyrė po lygiai, tai vėlgi tai yra patirtis mums visiems, bet šiandien LRT turi vadovą", - kalbėjo jis.
Anot E. Valatkos, ateityje galima svarstyti, ar reikėtų keisti LRT įstatymą ir galbūt turėti nelyginį Tarybos narių skaičių, bet tai turėtų būti daroma skelbiant naują konkursą. „Svarstytina, tačiau keisti ar LRT įstatymą, ar kai kuriuos reglamentus, manyčiau, tik tada prasminga, kai skelbiame naują konkursą - jei norime kažką keisti, konkurso metu keisti taisykles nėra tikslinga. Daug diskutavome ir atviro balsavimo klausimu, tokia opcija gali būti svarstoma, tai taikoma korporatyvinių organizacijų atveju, bet tam turi pritarti absoliučiai visa Taryba. O Tarybos pirmininko dvigubas balsas, man atrodo, nėra kelias į sprendimas", - sakė E. Valatka.
Nauja M. Garbačiauskaitės-Budrienės kadencija prasidės šių metų spalio 17 d. E. Valatka aiškino, kad, pagal galiojančią tvarką, rytoj bus užsakyta STT pažyma ir paprastai per dvi savaites ji yra gaunama.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-10-04 11:33
 
 

Komentarai (2)

Jūsų el. paštas

Juozas

2023-10-08 11:00

Sopulingoji madona... Kas tas septintas, kuris parsidavė už grašius?:)

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

romas

2023-10-06 13:31

Keistą įspūdį paliko konkursantų susitikimas su LRT kolektyvu. Faktiškai tai buvo LRT direktorės ir jos šalininkų vis a vis su Martišiumi ir Stoniu. Budrienė buvo kur kas "lygesnė" už konkurentus - jautėsi sursiinkimo šeimininke, komentavo konkurentų atsakymus, pati jokio nepatogaus klausimo nesusilaukė. Tuo tarpu kiti abu buvo išvadinti net melagiais. Negi šis spektaklis turėjo reikšmės, kad LRT valdybos balsai iš 6:6 tapo 7:5?

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media