2023 m. balandžio 1 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Česlovas Skaržinskas: Dzūkų žurnalas „Dainava“

2022-09-23
 
Česlovas Skaržinskas,
Dzūkų kultūros žurnalo „Dainava"redaktorius

 

Asociacija „Dzūkų kultūros draugė" išleido jau 43-ąjį dzūkų kultūros žurnalo „Dainava" numerį. Daugiau kaip dvidešimt metų žurnalą redagavo, rūpinosi jo leidyba buvusi Alytaus kraštotyros muziejaus direktorė istorikė Audronė Jakunskienė. Ji, pasitelkusi keletą entuziastų, leido solidų, įdomų žurnalą. Beje, rengė žurnalą, rašė projektus finansavimui gauti savo brangaus laisvalaikio metu. Dirbo ir naktimis. Be atlygio. Buvo labai sunkių momentų, kai leidybai stigo lėšų, redaktorė nenuleido rankų - ji tikėjo žurnalo ateitimi. Tik dėl tokių žmonių entuziazmo gali gyvuoti spausdintas žodis.
Vartau pirmuosius „Dainavos" numerius - juos įdomu skaityti ir po dvidešimties metų. Tikriausiai jie nepasens ir po daugelio metų, nes žurnalo puslapiuose - labai gražiai skleidžiama Dainavos krašto istorija, rašoma apie unikalų Dzūkijos paveldą, išskirtinį dzūkų gyvenimo būdą, propaguojama daininga tarmė. Gal ir todėl šis kraštas Dainava vadinamas?
Nūnai žurnalo leidybos kelyje - naujas etapas, tačiau gražios jo leidybos tradicijos yra tęsiamos. Žurnalo puslapiuose ir toliau dominuos dzūkų krašto paveldo, istorijos, meno, kultūros temos. Bus propaguojamas dzūkų gyvenimo būdas, tarmė. Daug dėmesio bus skiriama nūdzienos Dzūkijos kultūriniam gyvenimui. Akcentuosime tai, kas labiausiai padeda išlikti, neišnykti šiam unikaliam Lietuvos kraštui.
Kirba daug gražių idėjų. Kad jos taptų kūnu, to neužtenka. Būtinas materialus pagrindas. Džiaugiamės, kad šiemet parašytus projektus įvertino ir skyrė finansavimą Lietuvos kultūros taryba, Alytaus, Druskininkų miestų ir Varėnos rajono savivaldybės. Nuoširdžiai dėkojame! Taip pat didelis džiugulys suspurda krūtinėje, kai, žiū, vis daugiau žmonių skaito „Dainavą". Ne tik dzūkai domisi žurnalu. Visa tai skatina, įkvepia. Šiemet numatę išleisti ir 44-ąjį žurnalo „Dainava" numerį.

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-09-23 09:52
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Ne dzūkas, deja

2022-09-25 10:09

Šaunuoliai dzūkai.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media