2021 m. liepos 30 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Užsienio naujienos

*print*

Archyvas :: Lisabonoje atidaryta Zenono Nekrošiaus ir Virgilijaus Usinavičiaus fotografijų paroda „Kelias į Laisvę. Lietuva 1988–1991 metais“

2015-11-25
 
 

2015 m. lapkričio 24 d. Europos Komisijos atstovybėje Lisabonoje (Europos namai) buvo atidaryta fotografų Zenono Nekrošiaus ir Virgilijaus Usinavičiaus paroda „Kelias į Laisvę. Lietuva 1988-1991 metais". Kartu buvo išleistas bukletas, kuriame publikuojama ir Sąjūdžio metraštininkės Angonitos Rupšytės anotacija, apžvelgianti įamžintas nepakartojamas kovos už laisva Liietuvą akimirkas ir išgyventas emocijas bei to laiko dvasią. Paroda surengta Lietuvos Respublikos ambasados Jungtinėje Karalystėje iniciatyva, minint Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės 25-metį. Atidaryme dalyvavo ambasadorė Jungtinėje Karalystėje Asta Skaisgirytė ir vienas autorių - Virgilijus Usinavičius. Jis per parodos atidarymą prisimindamas 1988-1991 metus pasakė, kad tai buvo gražiausi metai tiek jam, tiek daugeliui šalies gyventojų.

2015 m. kovo 11-ąją parodą eksponuojant Vilniuje, „Prospekto" galerijoje buvo sulaukta didžiausio per vieną dieną lankytojų skaičiaus - parodą aplankė per 1000 žiūrovų. Vėliau paroda eksponuota trijuose Latvijos miestuose. Ekspozicijoje, skirtoje Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui, pristatomos aktyvių fotožurnalistų, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narių Zenono Nekrošiaus ir Virgilijaus Usinavičiaus 1988-1991 metais sukurtos nespalvotos fotografijos, apimančios laikotarpį nuo Sąjūdžio mitingų iki rugpjūčio pučo atgarsių Lietuvoje. Rengiant šią parodą į Lietuvą grįžo ikona tapusi Virgilijaus Usinavičiaus nuotrauka, kurioje įamžinta, kaip kruviną 1991 m. sausio 13-osios naktį sovietų tankas traiško Laisvės gynėjus. Šios nuotraukos buvo likę tik keli atspaudai. Prancūzijos agentūra L'Agence France-Presse (AFP) specialiai šiai parodai nuskenavo nuotraukos negatyvą, kuris pateko į agentūros archyvą, kai Lietuvos fotografai visais įmanomais būdais skleidė žinią apie Lietuvoje vykdomą sovietų terorą ir mūsų šalies žmonių kovą už Nepriklausomybės įtvirtinimą.

Parodai grįžus į Lietuvą, Fotomenininkų sąjunga vykdydamą vieną iš savo misijų - skleisti meninę fotografiją bei prisidėdama prie vizualaus šalies istorijos metraščio kūrimo, planuoja ją eksponuoti kitose šalies fotografijos galerijose, mokyklose. Taip bus suteikta galimybė jau nepriklausomoje Lietuvoje gimusiems pamatyti, kaip jų tėvai ir seneliai kovojo už savo ir jų Laisvę.

Lietuvos fotomenininkų sąjunga

Paskutinį kartą atnaujinta: 2015-11-25 21:24
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media