2021 m. gruodžio 8 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Savaitės tema

*print*

Archyvas

 

2011-11-02Pokalbis apie Lietuvos regioninę spaudą su "Alytaus naujienų" vadovu R. Burba

Pokalbis su regioninio laikraščio „Alytaus naujienos" vadovu ir redaktoriumi Romu Burba apie šiandienos regioninę spaudą ir kaip jai sekasi pasiruošti galbūt būsimai ekonominės krizės bangai.

2011-10-18Pokalbis su A. Macijausko premijos laureatais

Rugpjūčio 6 d. Biržų miesto šventės metu projekto www.zurnalistika-kitaip.lt kūrėjams įteikta A. Macijausko vardo premija. Kalbiname projekto iniciatorę ir redaktorę Jūratę Ablačinskaitę.

2011-09-26Pokalbis su S. Babiliumi apie TELE-3 etiką: „Mes jau seniai dirbome prie to klausimo"

Televizijos kompanija TELE-3 - pirmieji iš visų televizijų (greičiau ir už LRT, ir už kitas komercines televizijas) ir net visų Lietuvos žiniasklaidos priemonių paskelbė savo etikos kodeksą, kuris yra publikuojamas su specialia rubrika www.tv3.lt.

2011-09-14Leidėjai vengia deklaruoti vertybes ir įsipareigojimus. Kodėl? (3)

Portalas „WikiLeaks", o vėliau ir Lietuvos žiniasklaida, paskelbė skandalingus duomenis apie kai kuriuose Lietuvos laikraščiuose klestinčią korupciją ir pusiau legalų reketą. Buvo įvardytos konkrečios sumos, leidinių ir politinių partijų pavadinimai, asmenų vardai, taip pat informacijos šaltinis - JAV diplomatų susirašinėjimas. Atrodė, kad tai prokuratūros dėmesio verta istorija. Tačiau prokurorai netrukus suskubo nuo to atsiriboti, žiniasklaida pasitenkino momentiniu skaitytojų dėmesio padirginimu ir viskas, kaip paprastai, nuslopo, galima sakyti, be pasekmių. Kodėl Lietuvos leidėjai vengia deklaruoti savo vertybes ir įsipareigojimus žiniasklaidos produktų vartotojams?

2011-06-29Apie kalnus, alpinizmą ir laisvę

Garbinga premija įteikta jau ketvirtą kartą: pirmoji Mato Šalčiaus premija buvo skirta 1989 metais žurnalistui Ričardui Sartatavičiui už videofilmą „Trispalvė Atlante", antroji premija įteikta keliautojui, Lietuvos žurnalistų sąjungos nariui, Gerimantui Statiniui už knygą „Pasiklydęs Amazonijoje: Mato Šalčiaus pėdsakais", trečią kartą M. Šalčiaus premija buvo apdovanotas keliautojas D. Kinderis už pasakotojo talentą, gilumą ir originalumą populiarinant keliones straipsnių cikluose „Atgal į Afriką" ir „Filipinų užrašai". M. Šalčiaus premija už 2010 m. skirta režisieriui Justinui Lingiui už 7 TV apybraižų ciklą - „Kalnai - mano gyevnimas". Pokalbis su premijos laureatu.

2011-05-23Pažadintas laikas

Viena iš prestižinių LŽS premijų yra Vytauto Gedgaudo, ilgamečio „Dirvos" redaktoriaus, premija, kurios fundatorė - V. Gedgaudo našlė Stefa Gedgaudienė, išeivijos skaučių veikėja. Kas nežino šios premijos ir V. Gedgaudo vardo stipendijos būsimiems žurnalistams, Vilniaus universiteto Žurnalistikos instituto studentams! Bet gal ne visi žino, kad jos laureatai yra skirtingo kūrybinio braižo, įvairių pažiūrų į gyvenimą žurnalistai, o premija skiriama ne už kokias nors informacijas ir ne už pseudotyrimus, kurie šiandien madingi komercinėse televizijose ir kai kuriuose nacionaliniuose dienraščiuose.

2011-05-16Aldona Žemaitytė, Vytas Urbonas: įsipareigojimas laisvei ir atsakomybei

Tas saldus, bet ir sunkus žodis - laisvė, kuriai žmogiškoji pareiga turi uždėti atsakomybės apynasrį. Ar daug jaunų žurnalistų, pradedančių dirbti įvairiose žiniasklaidos priemonėse, apie tai susimąsto? Laisvę jie įsivaizduoja kaip neribojamą saviraiškos galią, nesuvokdami, kad gyvenimo praktika uždeda moralinę pareigą (įsipareigojimą) savo laisve nežeisti kito žmogaus laisvės. Žurnalistui, kurio profesija ir yra pristatyti, aprašyti, tyrinėti kitą žmogų ir jo darbus, įsipareigojimas kito žmogaus laisvei turi tapti aksioma.

2011-04-11Žiniasklaida politikoje ir politika žiniasklaidoje: kas laimi?

Baigėsi rinkimai į savivaldą ir tenka susimąstyti ties žiniasklaidos ir politikos sąryšiu. Politikoje šiandien laimi tas, kas sugeba realiai kontroliuoti visuomenės dėmesį per žiniasklaidą. Tokiu būdu politikai neišvengiamai priversti susitelkti ties įvairiais žiniasklaidinės veiklos būdais - viešųjų ryšių akcijomis, reklama, informavimu bei emociniu patrauklumu (šokiai, dainos ir t.t.). Politikas šiandien yra daugiau virtualus žiūrovo bendrininkas, jei jis įtinka žiūrovui ir virtualus priešas, jei neįtinka.

2011-04-04Ša! Kalba Pinigai. (3)

Pinigų kalba - globali, universali. Ją moka žurnalistas ir taksistas, eskimas ir aborigenas, mažas ir senas. Tiesą sakant, ją suvokia bet kas, turintis bent riešuto dydžio smegenis. Net žiurkės.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media