2021 m. balandžio 13 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Pasijuokime kartu

*print*

Archyvas :: Kęstutis Šiaulytis. Humoro kalendorius: Kovas, paukščių monologai

2021-03-06
 
„Be reikalo pasižvalgiau per mikroskopą. Dabar bijau į lauką išeiti....“ – Kęstučio Šiaulyčio piešinys

„Be reikalo pasižvalgiau per mikroskopą. Dabar bijau į lauką išeiti....“ – Kęstučio Šiaulyčio piešinys

Kęstutis Šiaulytis

 

Pavasario saulė, nukėlusi sutemų dangtį, vėl meiliais spinduliais margina Lietuvą. Varninių šeimos paukštis kovas, maklinėja po laukus tarsi koks agronomas - braido aplink tirpstančias pusnynų liekanas, snapu sliekus dirvoje skaičiuoja - jei tų smakų daug, tai ir žemė bus gerai išpurenta, ir kramtalo nepritrūks! Tik ką tėviškėn suskubusios pempės suka ratus virš dirvonų, skanduoja: „gyvi-gyvi!" - žadina žemdirbių dvasią. Nors mes, arklo broliai, jau seniai miestuose įsikūrę, bet vis tik girdime tą pempės klyksmą - atsiliepiam. Kas vieversiu, kas šmaikščia kiele pasivertęs, lekiam tėviškės oro įkvėpti.
Bet šimtadienį švenčiantis ministrų kabinetas nepasiduoda - draudimais ir barniais visuomenės atšilimą stabdo, net šaltąjį karą prezidentui organizuoja. Mes jau seniai perpratome valdžios viražus - reikia klausyti ne ką premjerai čiulba, o ką jų pasamdyti komentatoriai kranksi, pastarieji tarsi kokie sapnų aiškintojai, slapčiausias politikų haliucinacijas įgarsina. Skaitai tokio autoriaus paskvilį - tarsi regi visą frakciją nekaltų šypsenų tarp eilučių sutūpusių. Kalbama, lietuvį, kaip žvirblį, visuose pasaulio kampeliuose sutiksi. Tik ne Seime, ten - vieni ereliai. Sunku bus visuomenei su ta nauja paukščių ferma tartis. Prabėgo laikai, kai tautą mokė sodinti kukurūzus kvadratiniu-lizdiniu būdu, bet ir dabar girdime visokių mokslinių-verbalinių inovacijų, pavyzdžiui, valstybinių įstaigų koridorių žargone žodis „lizdas" vis dažniau keičiamas įmantresniu - „klasteris". Kažin, ar tam pritars tėvynėn sugrįžę gandrai?
Stebiu, klausau pasaulio naujienų ausis atvertęs, akis pabalnojęs. Vienos žinių agentūros mėgaujasi krizėmis, pandemijomis, maištais ir valstybių perversmais, kitos - atvirkščiai, gėrisi Disneilendo peizažais: jau ir Marsas ne už kalnų, o robotai, netrukus šieną ravės. Pasisotinęs žmonijos pergalėmis svarstau, matyt, vėl Babelio bokštą statome? Mūsų kregždės anuose kraštuose buvoja, kai parsiras savon pastogėn, paklausiu kas ten lipdoma.
- Čeerrr, keerrrr... - svitttt, svitttt... Netikėtai už lango pragydo mėlynas kaip viagros tabletė paukštukas. Atpažinau - Tvitteris! O jis - lietuviškai prabilo:
- Ei, kaimyne! Ar nenusibodo Užgavėnių karnavalus namuose rengti! Rašyk peticiją sveikatos ekspertams, kad leistų į Laisvę sugrįžti!
Surašiau: „Žinia, jokia televizoriaus įstrižainė, žvaigždžių karai, net instagramo meridianai neatstos penktadienio vakaro prie baro draugų rate... bei sporto varžybų šurmulio!"
Šarka parnešė ateities programuotojų sprendimą: „Niekas netrukdo svajoti!"
-*-
Tekstas ir pluoštas humorografijų publikuojami laikraštyje "LIETUVOS AIDAS" ir jo internetinėje svetainėje - apsilankykite.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-03-28 11:05
 
 

Komentarai (8)

Jūsų el. paštas

Antanas Jankauskas

2021-03-06 17:27

Tu ir rašytojas geras, ne tik talentingas menininkas!

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Vija Tarabildienė

2021-03-06 17:25

Geras tekstas

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Lina Krasnovaitė-Siparienė

2021-03-06 17:22

Taikliai ir talentingai!!! Ačiū!

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Albertas Vaidila

2021-03-06 17:21

Tekstas šįkart ypač kritiškas, šmaikštus, atliepiantis laikmečio ir humorografijos dvasią. Darbai kruopščiai atrinkti iš kelių dešimtmečių kūrybinio derliaus - spalvingi, kupini sodraus, kartais subtilaus humoro, praskaidrinantys vis dar pandemijos baimių, politinių ir kitų iššūkių suspenduotą mūsų gyvenimą.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Jolita Slepetienė

2021-03-06 17:19

Smagu skaityti. Ačiū

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media