2022 m. gegužes 16 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas :: Linas Balsys: "Aš - už dorą, objektyvią ir be falsifikacijų žurnalistiką!"

2013-07-18
 
Seimo narys, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Linas Balsys

Seimo narys, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Linas Balsys

 

Roderikas Žiobakas

 

Seimo narys, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Linas Balsys kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą su prašymu ištirti, ar nebuvo falsifikuojamas Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus interviu 2013 m. liepos 11 d. LNK žinių reportaže.

„Nevyriausybinių organizacijų pateikta informacija leidžia susidaryti nuomonę, kad žinių siužete rodomi premjero pasisakymai dėl Žygaičių bendruomenės veiklos yra nesusiję su šiuo klausimu, o A. Butkevičiaus atsakymuose naudojamos frazės buvo „iškirptos" iš dieną anksčiau įvykusios spaudos konferencijos, kurioje Ministras Pirmininkas atsakinėjo į visai kitus žurnalistų pateiktus klausimus. Aš pats tris dešimtmečius dirbau televizijos žurnalistu, todėl esu tikras, jog tokie metodai nesuderinami su Europine demokratija", -  teigia L. Balsys.

Pasak Seimo nario, A. Butkevičiaus komandos nariai nevyriausybinių organizacijų atstovus informavo, kad žiniasklaidos atstovai „iškarpė" Ministro Pirmininko atskiras frazes iš liepos 10 dieną įvykusios spaudos konferencijos ir panaudojo jas, kuriant minėtą liepos 11 d. siužetą apie Žygaičių bendruomenę.

„LNK televizija šiuo reportažu galimai siekia suklaidinti visuomenę apie neva papirktus Žygaičių bendruomenės gyventojus ir  kad bendruomenei mokama už priešinimąsi skalūninių dujų žvalgybai. Pateikti faktai leidžia manyti, kad televizija iškraipė premjero pasisakymus ir panaudojo juos klaidinant visuomenę apie Žygaičiuose vykstančius procesus, todėl Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos paprašiau  atidžiai ištirti, ar nebuvo falsifikuojamas Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus  interviu 2013 m. liepos 11 d. LNK žinių reportaže", - pabrėžia parlamentaras.

2013 m. liepos 11 d. LNK televizijos žinios parodė reportažą apie Žygaičių bendruomenei akcinės bendrovės „Lietuvos dujos" sumokėtas tūkstantines kompensacijas už per jų žemes nutiestus vamzdžius dujoms importuoti, nors jau viešai žinoma, jog dar 2006 m. „Lietuvos dujos" pradėjo Nacionalinės energetikos strategijos objekto, skirto gamtinių dujų tiekimo patikimumui Vakarų Lietuvos regione padidinti, statybą. Pastatytas dujotiekis sudarys galimybę integruoti būsimą SGD terminalą į Lietuvos gamtinių dujų rinką.

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2013-07-18 20:03
 
 

Komentarai (5)

Jūsų el. paštas

teisus

2013-07-30 09:59

Teisingai kalbi, Algi. Geriau nežiurėto to niekalo.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Algis

2013-07-28 11:36

Geriausia bausmė - tai nežiūrėti melagingų telekanalų. Tada ir galva bus sveika, neužteršta įvairiomis nesamonėmis.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

T.K.

2013-07-26 08:54

Čia vis Juodosios technologijos.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Klausimėlis

2013-07-23 11:28

O kodėl žalieji pradėjo ginti premjerą Butkevičių?

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Neviernas

2013-07-19 09:55

Na ir kas iš to bus?

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media