2020 m. liepos 2 d., Ketvirtadienis

Naujos knygos, leidiniai

*print*

Archyvas :: Stanislava Lovčikaite: “Šiaurės Lietuva - mūsų ateities gūžta”

2018-11-02
 
Dainius Ručinskas
LŽS narys

 

Turbūt nei kiek neperdėsiu sakydamas, kad kiekvienas iš mūsų turėjo arba turi savo Mokytoją, kurio pavyzdžiu ir įsitikinimais norėtų tvarkyti savo gyvenimą. Jie, Mokytojai, visuomet daugelį stengėsi apsaugoti nuo blogos įtakos, padėjo pasirinkti teisingą gyvenimo taką.
Mūsų kolegos rašytojo ir LŽS Senjorų klubo nario Stasio Lipskio vadovaujama leidykla "Žuvėdra" išleido knygą apie Žiemgalos šviesuolę, Linkuvos mokytoją Stanislavą Lovčikaitę. Knyga skirta Pakruojo rajono Linkuvos gimnazijos šimtmečiui paminėti.
Knygos pratarmėje įdėti giliai prasmingi šviesios atminties mokytojos S.Lovčikaitės žodžiai: "Kur tavo, žmogau, didysis vilties žydėjimas, tas tikrumas, kad vargingo darbo metai nokins vaisius ir kitiem, ir tau? Gal tai anoji akimirkų šviesa, kai savo mokinio rašinyje radai sušvitusį minties krislą, ar tos vasaros ir rudenys, kai su jaunų žmonių būriu trankeis sunkvežimiu Lietuvos keliais keleliais, kad jie, jaunieji, širdim išmoktų mūsų laukus, upes, miškus ir klonius, miestų bažnyčias ir muziejus, savo tėvynės istoriją ir dabartį, nes kaip kitaip ją " savyje užsiauginsime savyje"?
Pasirinkau savo krašto žmones ir žinau, kad nepralaimėjau".
Mokytojos auklėtinis, knygos sumanytojas ir rengėjas Stasys Tumėnas rašo kad laikas, tas mūsų Būties ir buities palydovas, ta nenutrūkstama ir negrįžtama jo tėkmė, yra negailestingas, bet nuoseklus.
S.Tumėnas išskiria vieną gerą Laiko savybę - jis išgrynina, nugludina, apibendrina, užmaršina smulkmenas, intrigėles, gyvenimo užkulisių kedenimą, sufokusuoja tekstų ir kontekstų visumą.
Mokytoja S. Lovčikaitė daug nuveikė savo gyvenimo keliuose: ji buvo Lietuvos garbės kraštotyrininkė, Źiemgalos etninės kultūros puoselėtoja, kelių Linkuvos mokinių kartų mokytoja, dviejų knygų autorė.
Pasak habil.dr. Kazimiero Garšvos, Linkuva gali būti laiminga, kad turi savo legendą - Mokytoją Stasę, kuri didžiąją gyvenimo dalį iš Megučionių, nuo Dariaus ir Girėno gatvės, žygiavo į Mokyklą, dėstė lietuviu kalbą ir literatūrą. Gera buvo turėti Stasę ir Lietuvai- per jos 1980 m. įkurtą "Linkavos" etnografinį ansamblį Tėvynė išgirdo, kas ir kokia yra mūsų gimtinė. Stasė prisidėjo prie Lietuvos Respublikos atkūrimo ir demokratizavimo.- buvo Lietuvos Sąjūdžio Pakruojo rajono tarybos narė ir Sąjūdžio skyriaus laikraščio redaktorė.
Šioje knygoje pristatoma S. Lovčikaitės biografija, jos dienraščių fragmentai, atsiminimai apie Mokytoją, jos pačios įvairių gyvenimo periodų publikacijos laikraščiuose, žurnaluose, knygose, rašytojų laiškai.
Ši knyga - graži ir prasminga dovana skaitytojui apie šviesią Mokytojos asmenybę, atkaklią kovotoją už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę.

 

 

 

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-11-02 12:59
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media