2021 m. gruodžio 8 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Naujos knygos, leidiniai

*print*

Archyvas :: 80-osios tremties metinės: Paulius Saudargas ir Goda Krukauskienė virtualiai pristato knygą „Kalinio riba“

2021-06-09
 
Artėjant birželio 14-ajai, minint Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dieną, politikai, Seimo Pirmininko pavaduotojas, dr. Paulius Saudargas ir Vilniaus m. Tarybos narė Goda Krukauskienė, pristato savo naujausią, Gulago sąlygas įvairiais pjūviais nagrinėjančią knygą „Kalinio riba". 80-ųjų tremties pradžios Lietuvoje metinių proga Seime vyks nuotolinis autorių knygos pristatymas - prisijungti prie jo bus galima trečiadienį, birželio 9 d., 15 val. „Microsoft Teams" platformoje.
2020-aisiais išleista knyga - tai dar vienas liudijimas apie žvėriškas SSRS kalėjimų ir priverstinio darbo lagerių sąlygas, kuriomis „kaliniai kasdien artėjo prie ribos tarp šiapus ir anapus". Pasak autorių, knyga - dvilypė, jungianti daugybę autentiškų, sovietinę kalėjimų ir lagerių sistemą išgyvenusių žmonių liudijimų bei pateikianti daug mokslinių įžvalgų, apibendrinimų, literatūros šaltinių, archyvinės medžiagos.
Knygoje pakalbinti žinomi politiniai kaliniai: kardinolas Sigitas Tamkevičius, sesuo Nijolė Sadūnaitė, Antanas Terleckas ir kt., taip pat pateikiami ir mažiau visuomenei žinomų kovotojų gyvenimo aprašymai. Čia atskleidžiamos ne tik lietuvių, bet ir kitų šalių Gulago veteranų patirtys, tarp jų - Aleksandro Solženicyno, Varlamo Šalamovo ir kt.
Knygos paantraštė: „Gulagas vs mokslas" nurodo į modernų istorijos dekonstravimo metodą, kai istoriniai faktai ir liudijimai gretinami su šiandieninio įvairių sričių mokslo rezultatais. Autoriai atskirais pjūviais nagrinėja ribines sąlygas, kurias kaliniams teko ištverti (tokias kaip šaltis, badas, ligos ir kt.), o tuo pačiu pateikia informaciją, ką apie tai žino šiuolaikinis mokslas.
„Kalinio riba" - jau antras P. Saudargo ir G. Krukauskienės darbas Gulago tema. 2018 metais jie drauge išleido knygą „Gulago partizanai" ir sukūrė dokumentinį filmą.
Sovietinio Gulago tema aktuali visiems - tuo neabejoja ir knygos autoriai. Birželio 9 d. 15 val. „Microsoft Teams" platformoje jie pasidalins mintimis apie tai, su kokiais iššūkiais susidūrė ėmęsi knygos ir tai, kas liko jos paraštėse.
Seimo skaityklos inicijuotame pristatyme dalyvaus knygos autoriai - Seimo Pirmininko pavaduotojas dr. P. Saudargas ir politikė G. Krukauskienė. Abiem jiems ši tremties tema pažįstama ir išgyventa dalyvaujant istorinės atminties ekspedicijose į lietuvių įkalinimo ir tremties vietas Sibire, užpoliarėje ir Kazachstane.
Parengė
Audronė Svėrienė
Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento
Bendrosios ir bibliografinės Informacijos skyriaus vyriausioji specialistė
Tel. (8 5) 239 6995, el. p. audrone.sveriene@lrs.lt
Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-06-12 15:44
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media