2023 m. gruodžio 3 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

LŽS ir NŽKA pirmininkas

*print*

Archyvas

 

2023-08-31S. Pilinkus žmonių santykį su istorija lygina su papūgišku elgesiu (1)

Laidoje „Žurnalistų namai“ (EXTRA FM) kalbiname žurnalistą, buvusį diplomatą, LRT laidos „Daiktų istorijos“ vieną iš kūrėjų Saulių Pilinkų. Kalbamės apie tai, kaip daiktai, paminklai ar kiti vieši mūsų simboliai padeda mums vienytis arba skaldo mūsų visuomenę.

2023-08-18Žurnalistė M. Matulaitytė ragina labiau įsijausti į Ukrainos žmonių išgyvenimus

Laidoje „Žurnalistų namai" (EXTRA FM) kalbiname žurnalistę, laidų vedėją, Ukrainos rėmėją Milda Matulaitytę Feldhausen.

2023-08-14Žurnalistas Vladimiras Laučius: apie desovietizaciją ir Lietuvos kelią

Pas mus svečiuojasi ir apie Lietuvos vietą Europos politikoje ir geopolitikoje savo įžvalgomis dalinasi politologas, žurnalistas ir apžvalgininkas Vladimiras Laučius.

2023-07-14D. Antanaitis ragina viešoje erdvėje nepamiršti, kad karas yra karas ir jis yra baisus

NATO viršūnių susitikimas Vilniuje yra svarbus istorinis momentas Lietuvos valstybei, tačiau bet kuriam žmogui ypač svarbu viena - ar NATO šalių politiniai lyderiai paskys ir padarys ką nors tokio dėl ko galėsime jausti saugesni. Todėl laidoje „Žurnalistų namai" (EXTRA FM) su karo ekspertu, Lietuvos kariuomenės atsargos majoru Dariumi Antanaičiu bandome aiškintis, kiek lemia politikų kalbos karo baigties ir mūsų saugumo reikalus.

2023-07-11Kaip išmokti sugyventi skirtingoms tautoms ir išvengti tautinio populizmo

Pakvietėme pokalbiui buvusį ilgametį totorių bendruomenės vadovą Adą Jakubauską, kuris daugybę metų paskyrė ir visuomeninei veiklai, skatinančią tautų toleranciją ir bendrystę.

2023-07-07Radijo laida "Žurnalistų namai": kodėl viešoje erdvėje klijuoti žmonėms etiketes pavojinga?

Valstybės dienos išvakarėse su Vilniaus universiteto doc. dr. Mantu Martišiumi radijo laidos EXTRA FM eteryje laidoje "Žurnalsutų namai" kalbamės apie mūsų visuomenės gebėjimą kalbėtis ir susikalbėti neklijuojant vieni kitiems etikečių.

2023-06-29Jolanta Zabarskaitė:Kaip nepilti vandens ant propagandos malūno

Birželio 29 dieną Žurnalistų namuose svečiavosi kalbininkė, K. Simonavičiaus universiteto profesorė dr. Jolanta Zabarskaitė.

2023-06-07Dainius Radzevičius: apie vieningos tapatybės pavojus ir antraščių mąstymo žmones (2)

Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos pirmininką Dainių Radzevičių kalbino Ginta Gaivenytė.

2023-01-31Laidoje "Žurnalistų namai" L. Lingytė atvirai kalba apie "žvaigždes""

Apie tikras ir menamas viešojo gyvenimo žvaigždes bei mūsų požiūrį į jas radijo laidoje „Žurnalistų namai"(EXTRA FM) aptariame su televizijos laidų ir kino kūrėja Laima Lingyte.

2023-01-18Laidoje "Žurnalistų namai" V. Jankienė dalinasi įžvalgomis, kaip rasti įkvėpimo sunkiose situacijose (1)

Laidoje „Žurnalistų namuose" Vilma Jankienė, elektroninio leidinio „Aviacijos pasaulis" vyriausioji redaktorė ir meno kuratorė AP galerijoje dalinasi savo įžvalgomis, kaip sau ir kitiems rasti įkvėpimo ir rasti sprendimus sunkiose stresinėse situacijose.

2022-11-10Be Ukrainos Europos Sąjunga neturi tvirtos perspektyvos. Ką čia reikia žinoti žurnalistams?

Lietuvą į ES narystę vedęs politikas Petras Auštrevičius labai aiškiai sako, kad be Ukrainos Europos Sąjunga neturi tvirtos perspektyvos. Ką čia reikia žinoti žurnalistams?

2022-10-08Boguslavas Gruževkis įspėja - krizėms reikia ruoštis. Čia ir žiniasklaidos uždavinys

Dr. Boguslavas Gruževkis atvirai kalba apie socialinius ir ekonominius iššūkius, kurie jau dabar atrodo kaip artėjanti grėsmė. Ką daryti? Kaip elgtis žurnalistams, žiniasklaidai?

2022-08-03Aurimas Kamantauskas: kokių pokalbių su žmonėmis trūksta tradicinėje žiniasklaidoje

Šį kartą pokalbiui buvo pakviestas Aurimas Kamantauskas, kuris šiemet nusprendė įkurti Youtube platformoje pokalbių kanalą „Kamantinėjimai".

2022-07-25Gražina Ramanauskaitė: būtos ir nebūtos žurnalistų nuodėmės

Šį kartą laidoje „Žurnalistų namai" kalbamės su Žurnalistų etikos inspektore Gražina Ramanauskaite, kuri jau antrą kadenciją dirba šiose pareigose ir nuolat aiškinasi, kokioms būtomis ar nebūtomis nuodėmėmis kaltinami Lietuvos žurnalistai ir redakcijos.

2022-06-19Dainius Radzevičius: laikraščių tiražus išgelbės ne pigesnis popierius, o talentai (1)

Brangstant popieriui, spaustuvių paslaugoms ir augant spaudos leidinių platinimo išlaidoms, leidėjai ieško įvairių sprendimų, kaip neprarasti nuolatinių savo prenumeratorių ir skaitytojų, o kartu išlikti konkurencingiems kiek nelygioje kovoje su internetine spauda.

2022-06-07Skelbiamas žurnalistų kūrybinis konkursas „Organų donorystei – taip!“ (1)

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos žurnalistų sąjunga skelbia kūrybinį konkursą žurnalistams „Organų donorystei – taip!“. Konkurso metu bus vertinamos publikacijos, reportažai ir nuotraukos sukurtos nuo 2022 metų gegužės 1 dienos iki tų pačių metų rugsėjo 20 d.

2022-05-18 Laida "Žurnalistų namai": Psichologas R. Jukna kalba apie šiuolaikinio jaunimo stresus

„Žurnalistų namų“ laidoje svečiuojasi ir savo įžvalgomis apie aktualias temas dalinasi psichologas Ramūnas Jukna, kuris dėsto Panevėžio kolegijoje ir yra Panevėžio evangelinės bažnyčios pastorius.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media