2018 m. rugsejo 22 d., Šeštadienis

Aktualijos

*print*

Archyvas :: Tarptautinis seminaras „Prekyba žmonėmis ir žiniasklaida

2017-09-15
 
 

Prekyba žmonėmis yra sunkus nusikaltimas ir šiurkštus žmogaus teisių pažeidimas, dažnai susijusi su organizuotu nusikalstamumu. Tai vienas iš greičiausiai evoliucionuojančių ir pelningiausių nusikaltimų pasaulyje. Vis didesnę grėsmę keliantys iššūkiai diktuoja ir nūdienos poreikius - būtinas platus dialogas ir problemos viešinimas. Žurnalistai yra labai svarbi kovos su prekyba žmonėmis mechanizmo dalis ir vaidina svarbų vaidmenį informuojant visuomenę apie prekybą žmonėmis, jos grėsmes, bendradarbiauja prekybos žmonėmis prevencijos, baudžiamojo persekiojimo, pagalbos nukentėjusiems ir galintiems nukentėti nuo šio nusikaltimo asmenims srityse. 

            Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija ir Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje 2017 m. spalio 18-19 d. Vilniuje, viešbutyje „Crowne Plaza Vilnius" (M. K. Čiurlionio 84, Vilnius), anglų kalba organizuoja tarptautinį seminarą „Prekyba žmonėmis ir žiniasklaida". Seminaro pradžia 2017 m. spalio 18 d. 13 val., pabaiga 2017 m. spalio 19 d. 12 val.

            Įvairių sričių kovos su prekyba žmonėmis specialistai ir šiais klausimais rašantys bei reportažus rengiantys žurnalistai iš Šiaurės ir Baltijos valstybių aptars prekybos žmonėmis ir kovos su šiuo nusikaltimu, informacijos apie šį nusikaltimą ir šio nusikaltimo aukas sklaidos, nepažeidžiant nukentėjusio asmens teisių ir nepakenkiant baudžiamajam persekiojimui, bendradarbiavimo šioje srityje ir kitus rūpimus klausimus.

            Prieš seminarą, 2017 m. spalio 18 d. 10-12 val., Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija ir Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje anglų kalba rengia Žinių forumą „Prekyba žmonėmis" diplomatams, reziduojantiems Lietuvoje, apie situaciją prekybos žmonėmis srityje Lietuvoje (teisinę bazę, ikiteisminius tyrimus, užsieniečius Lietuvos darbo rinkoje, kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo mechanizmą ir pagalbą šio nusikaltimo aukoms) ir diplomatų vaidmenį kovojant su prekyba žmonėmis.

            Maloniai kviečiame Lietuvos žurnalistus, rašančius ir rengiančius reportažus apie prekybą žmonėmis, dalyvauti tarptautiniame seminare „Prekyba žmonėmis ir žiniasklaida" ir, esant galimybei, kartu su diplomatais pagilinti žinias Žinių forume „Prekyba žmonėmis".

            Registracija į abu renginius vyks elektroniniu paštu prekybazmonemis@vrm.lt, nurodant vardą, pavardę ir organizaciją (įstaigą). Dalyvavimas nemokamas. Lietuvai skirta 11 vietų. Esant poreikiui, ieškosime galimybių šį skaičių padidinti ir organizuoti vertimą į lietuvių kalbą. Dalyviams, atvykstantiems iš kitų miestų, gali būti organizuotas apgyvendinimas ir apmokėtos kelionės išlaidos pagal pateiktus finansinius dokumentus. Apie šiuos poreikius ir ar pageidaujate dalyvauti ir Žinių forume prašytume nurodyti registruojantis.

             Bus vertimas į lietuvių kalbą.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017-10-19 09:40
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media