2019 m. birželio 25 d., Antradienis

Aktualijos

*print*

Archyvas :: Mantas Martišius paskirtas Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pirmininku

2018-10-09
 
Mantas Martišius

Mantas Martišius

Seimas po slapto balsavimo nusprendė Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pirmininku skirti iki šiol komisijos pirmininko pavaduotojo pareigas ėjusį Mantą Martišių. Už tai numatantį Seimo nutarimą (projektas Nr. XIIIP-2549(2), balsavo 75 Seimo nariai, prieš - 5, susilaikė 10 parlamentarų. Šiose pareigose jis pakeitė atsistatydinusį Edmundą Vaitekūną.
Doc. dr. M. Martišius LRTK dirba nuo 2013 m., nuo 2006 m. dėsto Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete, taip pat Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje. M. Martišius yra dirbęs įvairiose žiniasklaidos priemonėse.
Posėdyje A. Martišius yra pabrėžęs, kad LRTK reikės tęsti pradėtus darbus, laukia autorių teisių gynimas internete, bendravimas su rinkos dalyviais. „Gyvename iš tikrųjų didžiulių pokyčių laikotarpiu, kai dėl technologijos transformacijos, keičiasi pati medijos aplinka ir tą kaitą mes vis labiau pajusime Lietuvoje. <...> Didieji rinkos žaidėjai, pasauliniai rinkos žaidėjai vis labiau skverbsis į mūsų rinkos vidų, o mūsų rinkos vidaus žaidėjams teks prie to prisitaikyti", - teigė LRTK pirmininkas.
Naujasis vadovas A. Martišius akcentavo naujos audiovizualinės direktyvos perkėlimą į mūsų teisę. „Pagal naują direktyvą ypatingais atvejais užteks po vieną pažeidimą, po kurio galėtume imtis tam tikrų sankcijų prieš mūsų informacinę erdvę pažeidžiančius subjektus. Kitais metais turėsime net tris svarbius rinkimus ir gali būti, kad tų rinkimų metu kažkas norės piktavališkai pabandyti veikti apeinant mūsų žaidimo taisyklės, bandant daryti mums įtaką. Todėl manau, kad tai bus vienas iš svarbiausių dalykų, ką reikės daryti", - teigė M. Martišius.
Lietuvos radijo ir televizijos komisija - nepriklausoma Seimui atskaitinga Lietuvos Respublikos jurisdikcijai priklausančių radijo ir (ar) televizijos programų transliuotojų, užsakomųjų visuomenės informavimo audiovizualinėmis priemonėmis paslaugų teikėjų veiklą reguliuojanti ir prižiūrinti, Lietuvoje veiklą vykdančių retransliuotojų ir kitų asmenų, teikiančių Lietuvos vartotojams televizijos programų ir (ar) atskirų programų platinimo internete paslaugas, veiklos priežiūrą vykdanti institucija.
Komisija dalyvauja formuojant valstybės audiovizualinę politiką. Ji yra Seimo ir Vyriausybės ekspertė radijo, televizijos programų transliavimo, retransliavimo, televizijos programų ir (ar) atskirų programų platinimo internete bei užsakomųjų visuomenės informavimo audiovizualinėmis priemonėmis paslaugų klausimais.

 

Parengė
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro vyriausiasis specialistas
Rimas Rudaitis
Tel. (8 5) 239 6132, el. p. rimas.rudaitis@lrs.lt

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-10-09 17:54
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media