2021 m. kovo 7 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas :: Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyva perkelta į nacionalinę teisę

2021-01-16
 
Birutė Keršienė, 
Lietuvos radijo ir televizijos komisija

 

2021 m. sausio 14 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimus, kuriais buvo perkelta Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyva. Direktyvos nuostatos buvo peržiūrėtos atsižvelgiant į kintančias audiovizualinės rinkos realijas, ją 2018 m. lapkričio mėn. priėmė Europos Sąjungos Taryba. Valstybėms narėms buvo nustatytas mažiau nei dvejų metų terminas perkelti peržiūrėtos direktyvos nuostatas į nacionalinę teisę, tačiau dėl įvairių aplinkybių daugumai valstybių, įskaitant ir Lietuvą, laiku to padaryti nepavyko.
Pakeitimais numatomos naujos taisyklės dėl dalijimosi vaizdo medžiaga platformų paslaugų reguliavimo; sustiprinama nepilnamečių apsauga nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio internete; švelninamos nuostatos dėl televizijos reklamos, teleparduotuvės intarpų suminio laiko; nustatomas direktyvoje numatytas draudimas teleparduotuves įterpti į programas vaikams; nustatomas draudimas skleisti reklamą ir komercinius audiovizualinius pranešimus, kuriuose reklamuojamos elektroninės cigaretės ir jų pildyklės; nustatomas draudimas rodyti tam tikras prekes religinio pobūdžio programose ir specialiose vartotojų teisių apsaugai skirtose programose ir kt.
Priimti Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimai įsigalios nuo 2021 m. vasario 1 d.
Ryšium su direktyvos perkėlimu kartu buvo priimti ir Administracinių nusižengimų kodekso bei Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo pakeitimai.
Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimus galite rasti nuorodoje https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAP/50f052704ebb11eba1f8b445a2cb2bc7
 
Daugiau informacijos:
Birutė Keršienė
Visuomenės informavimo skyriaus vedėja
El. paštas birute.kersiene@rtk.lt

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-01-16 14:43
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media