2021 m. sausio 17 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas :: Vieša Kristinos Sabaliauskaitės paskaita apie dailės ir literatūros svarbą šiandienos pasaulio kisme

2020-02-18
 
Kristino Sabaliauskaitė

Kristino Sabaliauskaitė

Vasario 19 d. 17 val. Vilniaus dailės akademijoje (VDA) dailės istorikė, rašytoja dr. Kristina Sabaliauskaitė skaitys viešą paskaitą „Žodžių kalba, vaizdų kalba: dailės ir literatūros svarba šiandienos pasaulio kisme" apie žodžių ir vaizdų kalbas besikeičiančio pasaulio akivaizdoje, dailės ir literatūros svarbą šiandieninėje visuomenės kultūroje. Paskaita vyks VDA Vilniaus fakulteto Naujųjų rūmų Šachmatinėje salėje (Malūnų g. 5, Vilnius).
Paskaitos metu VDA absolventė apžvelgs dabarties pokyčius ir jų įtaką žmogiškajai intymumo ir asmens privatumo sampratai, istoriškumo suvokimui ir atminties kultūrinėms steigtims. Apžvelgiant pasaulio ir Lietuvos kultūros reiškinius K. Sabaliauskaitė aptars nacionalumo ir universalumo santykį mene.
Vieša dr. Kristinos Sabaliauskaitės paskaita vyks po uždaro iškilmingo VDA Senato posėdžio, kurio metu jai bus suteiktas VDA Garbės daktarės vardas.
Debiutavusi istoriniu romanu „Silva rerum", kritikų oficialiai įvardintu viena iš dešimties įsimintiniausių dešimtmečio knygų, Kristina Sabaliauskaitė, apdovanota „Šv. Kristoforu" (2011 m.) ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai" medaliu (2017 m.), š. m. vasario 19 d. iškilmingo VDA Senato posėdžio metu bus įvertinta VDA Garbės daktarės vardu už menotyros žinių sklaidą ir naujų spalvų suteikimą lietuvių istoriniam romanui.
„Kristinos tekstai - menotyrinės ir literatūrinės kūrybos lydinys <...> Literatūrinės interpretacijos - jau grožinė autorės kūryba, tačiau ir ji nėra atsitiktinė. Ji dailėtyrininko akimis išskaityta tarp šaltinių eilučių, ištraukta iš tikro teksto gelmės", - apie auklėtinės K. Sabaliauskaitės kūrybą atsiliepia jos magistro baigiamojo darbo vadovė prof. dr. Aleksandra Aleksandravičiūtė.
Iškilmingo VDA Senato posėdžio metu taip pat bus pagerbta dailininkė grafikė, tapytoja monumentalistė, knygų iliustruotoja Birutė Janina Grasilda Žilytė-Steponavičienė. Už nuopelnus vizualinei kultūrai menininkei bus suteiktas VDA Garbės profesorės vardas.
Kontaktinis asmuo
Giedrė Grimalauskienė
Komunikacijos skyriaus vadovė
Vilniaus dailės akademija
Mob. 8 694 62641
El. p. komunikacija@vda.lt
Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-02-18 13:50
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media