2021 m. liepos 30 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas :: Skaidrumas Bažnyčioje: žurnalistės patarimai

2019-03-01
 
Vasario 23 dieną, po pietų susitikimo dėl nepilnamečių apsaugos dalyviams kalbėjo meksikietė žurnalistė Valentina Alazraki. Nuo 1974 m. ji yra Meksikos televizijos korespondentė Vatikane; dalyvavo daugiau kaip šimte popiežiaus Jono Pauliaus II apaštališkųjų kelionių ir visose kelionėse lydėjo Benediktą XVI ir Pranciškų.
Valentina Alazraki davė vyskupams tris patarimus: kovoje su nepilnamečių seksualiniu išnaudojimu visada pirmenybę skirti nukentėjusiems asmenims; nevengti patarimų, sukurti vietiniu mastu patariamąsias struktūras ir pasirūpinti profesionalia komunikacija.
Visada reikalingas asmeniškas kontaktas su nukentėjusiais asmenimis. Aukos - tai ne skaičiai, bet žmonės, tikri vedai ir vardai. Išnaudojimas palieka žymę visam gyvenimui, traumuoja lytinį gyvenimą ir jausmus, sugebėjimą mylėti, pakerta pasitikėjimą žmonėmis, o neretai ir tikėjimą Dievu. Norint padėti žmogui reikia su juo susipažinti, padėti nešti jį slegiančią naštą, kartu su juo kentėti ir verkti. Jei nukentėjusio žmogaus skausmas taps mūsų skausmu, tuomet bus galima tikėtis, kad pastangos jam padėti bus sėkmingos.
Meksikietė žurnalistė taip pat siūlė vyskupams nevengti patarimų, leisti, kad kiti patartų. Tarp patarėjų visada tebūna komunikacijos profesionalų, kurie padės geriau suprasi, kad viešumas ir skaidrumas visada geriau už tylą ar juo labiau už bandymus spręsti problemas užkulisiuose, niekam nematant. Toks įsivaizdavimas, pasak žurnalistės, yra ne tik neteisingas nukentėjusiųjų atžvilgiu, bet ir praktiškai jis nepasiteisina. Tiesa beveik visada išeina į viešumą, o už tiesos slėpimą tenka sumokėti. Tai žinodami vyskupai privalo investuoti į komunikacijos kokybę, pasikviesti į pagalbą komunikavimo profesionalus, kurie padėtų laiku ir kokybiškai atsakyti į visus klausimus. Tylėjimas ar no comment niekada nepasiteisina. 
(JM / VaticanNews)
Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-03-24 14:21
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media