2020 m. liepos 15 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas :: Kviečiame į konferenciją „Migracijos suvokimas – iššūkiai žurnalistams ir naujajam Europos Parlamentui“

2019-06-20
 
Kviečiame kolegas į konferenciją „Migracijos suvokimas - iššūkiai žurnalistams ir naujajam Europos Parlamentui", kuri vyks penktadienį, 2019 m. birželio 28 d. 10 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Konferencijų salė, V a.). Renginys vyks anglų kalba.
Tarptautinė tremtį patyrusių žurnalistų ir migracijos ekspertų grupė Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyksiančioje konferencijoje aptars projekto, kuriame buvo eksperimentuojami būdai, kaip pagerinti migracijos klausimų nušvietimą žiniasklaidoje, rezultatus. Naujai išrinkti Europos Parlamento nariai ir Europos Komisijos pareigūnai taip pat pakviesti pakomentuoti organizacijos „Media4Change" vykdomo inovatyvaus projekto, prie kurio prisidėjo žmonės iš daugiau nei septynių Europos šalių, rezultatus. Jie dalyvavo seminaruose ir kitose veiklose, susijusiose su migrantų vaizdavimu žiniasklaidoje.
Siekiant suteikti galimybę visuomenei ir politikams susitikti su migrantais akis į akį ir išklausyti jų istorijų, dalyviai Budapešte ir Vilniuje rengė „Migrantų bibliotekas". Kai kurie iš jų atliko eksperimentus, kad ištirtų išankstinio nusistatymo prieš migrantus lygį, taip pat peržiūrėjo neigiamas spaudos antraštes ir pasiūlė, kaip jas būtų galima pakeisti teigiamomis alternatyvomis. Jie taip pat parengė sąžiningo ir tikslaus migrantų vaizdavimo žiniasklaidoje gaires, kurios yra platinamos žiniasklaidos specialistams.
Renginio pranešėjai: iš Irano ištremtas žurnalistas Mahdis Amirianas, šiuo metu dirbantis su „New MediaMakers" organizacija Vokietijoje, buvusi Bosnijos žurnalistė Zrinka Bralo iš „Migrants Organise" Jungtinėje Karalystėje, akademikė Magdalena Bobowik iš Baskų krašto universiteto, Sara Garcia de Blas iš Jėzuitų pabėgėlių tarnybos, Maddalena Fontana iš Nacionalinio socialinės integracijos instituto, Martinas Maska iš „Europos jaunimo spaudos", Hiba Obaidan iš Sirijos ištremta žurnalistė, šiuo metu dirbanti „Deutschlandfunk Kultur", ir Živilė Raškauskaitė, atstovaujanti „Media4Change".
„Tai buvo darbas, atliktas su meile, - sako projekto iniciatorė Neringa Jurčiukonytė iš „Media4Change". - Šimtai skirtingų amžiaus ir specializacijų žmonių aukojo savo laiką, kad iš tikrųjų galėtų keisti susiklosčiusią padėtį. Buvo surengti du seminarai: vienas Lietuvoje, kitas - Vengrijoje, be to, dalyviai skyrė laiko ir energijos šioms temoms plėtoti ir savo šalyse. Tikimės, kad rezultatai paskatins naująjį Europos Parlamentą skirti daugiau laiko ir išteklių, kad būtų užkirstas kelias kylančiam išankstiniam nusistatymui ir neapykantos kurstymui ir pagerėtų gyvenimas tų, kurie ieško prieglobsčio viename iš turtingiausių pasaulio žemynų."
Konferencijoje tikimasi pritraukti dalyvių iš visos Europos, taip pat ir Lietuvos. Jei turite klausimų, nedvejodami susisiekite el. paštu neringa@zmogui.lt
Šis kvietimas yra projekto „Voice4Migrants", finansuojamo pagal programą „Europa piliečiams", dalis.
Dalyvių skaičius ribotas, todėl prašome registruotis iki birželio 24 d. 
Organizatoriai: Nacionalinis socialinės integracijos institutas, Lietuva, „S.O.S. Racismo Gipuzkoa", Ispanija, „Szubjektív Értékek Alapítvány", Vengrija, „UNITED for Intercultural Action Network", Nyderlandai, „European Youth Press -Network of Young Media Makers EV", Vokietija, „Associazione Trepuntozero", Italija, „Agenzia di promozione integrate per I cittadini in Europa- APICE", Italija
Partneriai ir rėmėjai: programa „Europa piliečiams"
Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-06-20 10:27
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media