2023 m. sausio 29 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktuali informacija

*print*

Archyvas :: Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną skelbiami prestižinių žurnalistikos premijų laureatai. Vinco Kudirkos premija - Nijolei Jačėnienei, Vytauto Gedgaudo premija - Aurelijai Arlauskienei

2021-05-07
 
Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos Vinco Kudirkos premija paskirta televizijos žurnalistei Nijolei Jačėnienei, o Vytauto Gedgaudo premijos laureate tapo žurnalistė Aurelija Arlauskienė.

Šios dvi premijos tradiciškai skelbiamos ir teikiamos Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, tačiau šiemet dėl karantino premijų įteikimo ceremonija vyks birželį. Apie tai bus pranešta papildomai.

Nijolei Jačėnienei V. Kudirkos premija paskirta už jos režisuotą televizijos kultūros laidų ciklą „Saulė sodą sodino...". Tautodailės metams skirto TV kultūros ciklo „Saulė sodą sodino..." laidose dalyvavo tautodailininkai, čia buvo originaliai pristatoma jų sukurti vaizduojamosios (skulptūros, tapybos, grafikos, t. p. karpiniai), taikomosios (tekstilės, keramikos, juvelyrikos, medžio, metalo, iš vytelių, šaknų ar šiaudų pinti) ir paprotinės (sodai, kaukės, verbos, margučiai) dailės kūriniai, Lietuvos tautodailės raida, jos sąveika su kitais tradiciniais menais - lietuvių liaudies dainomis, šokiais, pasakojamąja tautosaka, prasiskverbusiais į šiuolaikinio žmogaus buitį ir būtį.

Vinco Kudirkos premija yra svarbiausia kasmetinė Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos premija. Ji skiriama žurnalistui arba jų kūrybinei grupei už brandžius, humanistines, etines vertybes ir pilietinės-patriotinės visuomenės ugdymo prioritetus puoselėjančius bei valstybingumą stiprinančius spaudos, radijo, televizijos ar fotožurnalistikos autorinius darbus už praėjusius metus. Vinco Kudirkos premija skiriama kasmet nuo 1990 metų. Vinco Kudirkos premiją daugiau nei dešimtmetį remia Lietuvos aludarių gildija.

Aurelijai Arlauskienei V. Gedgaudo premija paskirta už knygą „Operos legenda Irena Milkevičiūtė". Operos solistė Irena Mikelkevičiūtė garsiausiose pasaulio scenose žavėjo klausytojus išskirtiniu balsu. Ji atliko įsimintinus vaidmenis žymiausiose operose „Madam Baterflai", „Bohema", „Turandot", „Traviata", „Trubadūras", „Karmen", „Otelas",, „Makbetas", „Eugenijus Oneginas", „Pikų dama" ir daugelyje kitų. Scenoje ji praleido daugiau nei keturiasdešimt metų ir yra laikoma neatsiejama Lietuvos operos istorijos dalimi. Kaip rašoma knygos pristatyme, A. Arlauskienė ruošdama knygą kalbino Irenos Mikelkevičiūtės kolegas, studentus, kitus solistus, su kuriais jai teko dainuoti, muzikologus, spektaklių režisierius. Biografinę knygą parengusi Aurelija Arlauskienė už savo analitinius straipsnius bei knygas buvo įvertinta ne viena prestižine premija.

Vytauto Gedgaudo premija yra Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos kasmetinis apdovanojimas, skiriamas už praėjusių metų turiniu ir forma išskirtinius spaudos tyrinėjimus, radijo, televizijos, interneto ir fotožurnalistikos darbus. Ši premija skiriama nuo 1997 metų. Vytauto Gedgaudo premiją finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

2021 metų V. Kudirkos ir V. Gedgaudo premijų darbų vertinimo komisijos nariai: Jolanta Beniušytė, Ginas Dabašinskas, Laisvūnas Karvelis, Raimondas Polis, Audronė Nugaraitė (komisijos pirmininkė), Jolanta Mažylė, Virginija Motiejūnienė, Virginijus Savukynas, Jonas Staselis ir Henrikas Vaitiekūnas.

2021 m. Vinco Kudirkos premija - 1500 eurų, Vytauto Gedgaudo premija - 1000 eurų.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-05-07 09:01
 
 

Komentarai (3)

Jūsų el. paštas

Simui

2021-05-08 10:12

ir radijo, berniuk nebuvo:) Ką norėjai pasakyti?

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Simas

2021-05-07 11:51

Gaila, kad Kudirkos laikais televizijos nebuvo...

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rita Aleknaitė-Bieliauskienė

2021-05-07 10:09

Nuoširdžiausiai sveikinu Nijolę ir Aureliją su apdovanojimais. Sėkmės!

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media