2021 m. spalio 22 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktuali informacija

*print*

Archyvas :: Simonas Kairys po susitikimo su EFJ pirmininku: „Norime užtikrinti žurnalistams teisę saugiai ir netrukdomai dirbti savo darbą“

2021-08-26
 
Liudo Masio nuotrauka

Liudo Masio nuotrauka

Kultūros ministras Simonas Kairys antradienį susitiko su Lietuvoje viešinčiu Europos žurnalistų federacijos (angl. European Federation of Journalists, EFJ) pirmininku Mogensu Blicheriu Bjerregardu. EFJ vadovą labiausiai domino iššūkiai, kylantys tiek Lietuvos žiniasklaidai, tiek ypač pastaruoju metu dėl savo veiklos represijas patiriantiems Baltarusijos bei Rusijos žurnalistams.
Kultūros ministras svečiui pristatė Lietuvos žurnalistų laisvių ir teisių sąlygų gerinimo planus, numatytus Vyriausybės programos priemonėse. S. Kairys akcentavo, jog pirmą kartą Vyriausybės programoje numatytas aiškus prioritetas sukurti žurnalistų saugumo garantijas ir veiksmingą persekiojimo nuo kritikos apsaugos mechanizmą.
Ministras taip pat išsamiai papasakojo šiuo metu vykstančias diskusijas dėl būsimų pokyčių Lietuvos žiniasklaidos savireguliacijoje ir valstybės paramos modelyje. EFJ vadovui buvo pristatyta ir šią savaitę Seimo posėdžių sekretoriate registruota Administracinių nusižengimų kodekso pataisa, pagal kurią siūloma numatyti skirti baudas už trukdymą žurnalistams rinkti informaciją.
„Pastarieji įvykiai Lietuvoje parodė, su kokiais trikdžiais susiduria savo profesinę pareigą atliekantys žurnalistai, ir atskleidė teisinio reguliavimo spragas. Norime užtikrinti žiniasklaidos atstovams teisę saugiai ir netrukdomai dirbti savo darbą, nes tai - viena esminių demokratinės visuomenės sąlygų", - sakė S. Kairys.
EFJ pirmininką ypač domino ir Baltarusijos bei Rusijos žurnalistų veikimo sąlygos Lietuvoje, taip pat - bendradarbiavimo galimybės remiant jų veiklą. S. Kairys M. Blicherį Bjerregardą informavo apie anksčiau įvykusį susitikimą su Baltarusijos žurnalistais, vykdančiais veiklą Lietuvoje, kurio metu buvo apsikeista kontaktais, pasidalinta jiems aktualiausia informacija, atsakyta į kilusius klausimus dėl vakcinacijos, vizų, diskutuota dezinformacijos, melagingų naujienų, informacinių grėsmių temomis.
„Džiaugiamės, kad Baltarusijos žurnalistai yra čia ir kad gali pasisemti patirties būtent iš jūsų, lietuvių", - teigė EFJ pirmininkas M. Blicheris Bjerregardas.
EFJ vertina aktyvų Lietuvos dalyvavimą Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje (ESBO), kurioje ryškus mūsų šalies indėlis stiprinant žmogaus teises ir laisves, ypač žodžio laisvę ir žiniasklaidos atstovų saugumą.
Pokalbyje dalyvavo LŽS ir NŽKA pirmininkas Dainius Radzevičius.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-08-26 09:42
 
 

Komentarai (5)

Jūsų el. paštas

Brigita Sabaliauskaitė

2021-08-29 09:42

Būtų buvę tikrai miela sudalyvauti susitikime su EFJ prezidentu, jis tikrai labai įkvepiantis žmogus.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Gediminas Jonkus

2021-08-27 08:51

Pritariu. Tokio įstatymo reikia.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Ai Ai

2021-08-26 10:59

Žurnalistus muša! Gelbėkite!

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Dalia Sčeponavičiūtė

2021-08-26 09:58

Great post!

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media