2023 m. balandžio 2 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktuali informacija

*print*

Archyvas :: Bendras Lietuvos žiniasklaidos pareiškimas: Smurtas prieš žurnalistus – siekis užkirsti visuomenei kelią į objektyvią ir nešališką informaciją

2021-08-11
 
Rugpjūčio 10 d., antradienį, žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai, suvokdami visuomenės informavimo priemonių vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje bei atsakomybę už savo darbą, atvyko prie Seimo, kur žmonės protestavo prieš Vyriausybės planuojamus ribojimus imuniteto koronavirusui neturintiems ar nesitestuojantiems žmonėms.
Suprasdami, kad pasitikėjimo žiniasklaida pagrindas yra nepriklausomybė, teisingumas, nešališkumas, profesionalumas, žurnalistai nesustodami visą dieną rengė straipsnius, reportažus, jungėsi tiesiogiai iš įvykio vietos. Per protestą Lietuvos žiniasklaida pakalbino šimtus susirinkusių, objektyviai ir nešališkai pateikė visuomenei informaciją, kurią susirinkę protesto dalyviai norėjo ištransliuoti visuomenei.
Taikus procesas vakare tapo riaušėmis, per kurias kolegos žurnalistai buvo stumdomi, jiems buvo dengiamos kameros, gadinama darbo įranga, jie buvo vadinami „žiurkėmis" ir kitais necenzūriniais žodžiais. Net ir tokiomis sąlygomis, žiniasklaidos atstovai liko iki riaušių pabaigos, todėl nukentėjo: į juos skriejo buteliai, akmenys. Vakar po 17 val. prie Seimo vykęs nesankcionuotas mitingas peraugo į riaušes. Per jį vykdytas smurtas prieš žiniasklaidą yra gėdinga, žema ir prieštarauja visiems demokratijos principams bei teisei informuoti visuomenę. Tokie incidentai kenkia ne tik Lietuvos demokratijai, bet ir Lietuvos įvaizdžiui pasaulyje.
Vakarykščiai įvykiai rodo, kad žurnalistų darbas nėra saugus, ypač kai minia žiniasklaidą mato kaip priešą, kai nesupranta objektyvios žurnalistikos principų, kai nesugeba žodžiais išreikšti savo pozicijos kvestionuojama tema, tuomet minia pasitelkia smurtą. Kaltinimai, neva žurnalistai išprovokavo riaušes - nepagrįsti ir melagingi. Žurnalistai nuo ryto dirbo savo darbą, bet dėl to buvo užpulti ir nukentėjo. Išpuoliai prieš žiniasklaidos atstovus yra siekis bauginti visuomenę, sukelti grėsmę visuomenės saugumui, viešajai tvarkai. Tai turi būti smerkiama ir stabdoma, nes riaušininkų veikla nėra pilietiškumo ir žodžio laisvės pavyzdys.
Smerkiame tiek fizinio, tiek emocinio smurto naudojimą prie žurnalistus. Prašome policijos atkreipti dėmesį į žurnalistų saugumą, nes žurnalistų darbas demokratinėje valstybėje yra labai svarbus. Tik taip visuomenė gali pamatyti vykstančius procesus, gauti profesionalias, neiškraipytas žinias. Tačiau Lietuvos žiniasklaida nesustos ir dirbs, nes dirbame dėl Valstybės, dėl visuomenės, kuri supranta atsakomybę už Valstybę.
 
Lietuvos žurnalistų sąjunga ir daugelis periodinės spaudos, radijo ir TV redakcijų: Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, 15min.lt, Delfi.lt, Diena Media News (kauno.diena.lt, klaipeda.diena.lt, diena.lt), TV3, LNK, Laisvės TV, Naujienų agentūra BNS, Naujienų agentūra ELTA, Lietuvos ryto TV Naujienų tarnyba, kt.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-08-13 14:06
 
 

Komentarai (3)

Jūsų el. paštas

Vanda Sakovienė

2021-08-29 08:16

Banditai yra banditai

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Mindaugas Jonušas

2021-08-11 18:59

Po vakar vykusių brutalių įvykių prie LR Seimo kategoriškai belieka pasmerkti tokį gėdingą kai kurių mitinge atsiradusių asmenų atsipalaidavimą ir neleistiną elgesį.
Demokratiškoje valstybėje gerbiami tiek jos simboliai, tiek kitas asmuo.
Stichiška agresija, atakos prieš Seimo narius ir sukeltos riaušės negali vadintis nei kova už demokratiją, nei žmogiškumu.
Tokie dalykai kompromituoja idėjas, dėl kurių kovojama, anarchija nėra tinkamas būdas susikaupusioms problemoms spręsti ir rodo judėjimų nebrandumą.
Jei nesugebame taikiai išsakyti savo pozicijos ir išlikti taikaus protesto ribose ir būti korektiškais, tokie veiksmai valstybinių institucijų privalo būti užkardyti, vos prasidėję, o specialiai riaušes keliantys ir galimai demonstruojantys nepagarbą valstybei kenkia šalies autoritetui, ir sunkiu laikotarpiu veikia ne šalies naudai.
Kalbėkimės. Ir, turėdami skirtingas nuomones, bet išlaikydami pagarbą savo šaliai ir savo orumą.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rolandas Meiliunas

2021-08-11 17:58

Prisidedu: Paninfo.lt

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media