2021 m. liepos 30 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktuali informacija

*print*

Archyvas :: Vaižganto premija – muziejininkui, poetui, žurnalistui Alfui Pakėnui

2019-09-21
 
Alfas Pakėnas

Alfas Pakėnas

18-oji Vaižganto premija skirta muziejininkui, poetui, Vaižganto gyvenimo ir kūrybos puoselėtojui, knygų ir straipsnių apie Vaižgantą autoriui Alfui Pakėnui, kurį pasiūlė XXVII knygos mėgėjų draugija ir Lietuvos universitetų moterų asociacija.
Lietuvos rašytojų sąjunga, Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija, minėdamos Lietuvių rašytojų ir žurnalistų sąjungos 80-metį, yra įsteigusi kasmetinę Juozo Tumo-Vaižganto premiją. Premija skiriama lietuvių rašytojui arba žurnalistui (pamečiui) už sėkmingą literatūros ir žurnalistikos (dokumentinės prozos arba literatūrinės publicistikos) dermę, vertinant praėjusių dvejų kalendorinių metų kūrybą. Kandidatus premijai gali siūlyti Lietuvos rašytojų ar Lietuvos žurnalistų sąjungos nariai, skyriai ir klubai. 
Šiais metais Vaižganto premijai buvo pasiūlyta trylika kandidatų: Audronė Girdzijauskaitė už publikacijas „Krantuose" ir „Šiaurės Atėnuose", Henrikas Gudavičius už knygą „Klaidžioja kažkas prie Krūčiaus: Laiškai iš kaimo" (2018), Jonas Laurinavičius už knygą „Skristi reikalingi sparnai" (2019), Vitalija Morkūnienė už knygą „Tėvo Stanislovo Paberžė. Giesmė Esimui" (2018), Mindaugas Nastaravičius ir Irmantas Gelūnas už projektą „100Lietuvų", Rūta Oginskaitė už knygą „Gib a kuk. Žvilgtelėk. Pokalbiai Olgos ir Grigorijaus Kanovičių namuose" (2017), Alfas Pakėnas už publicistinius straipsnius, ekspedicijas, ekskursijas, edukacines programas, skirtas Vaižganto kūrybiniam palikimui, Valdas Papievis už knygą „Brydė" (2018), Leonas Peleckis-Kaktavičius už knygas „Arti, kaip išsipildymas" (2017), „Algimantas Baltakis: gyvenimas - meno kūrinys" (2017), „Aš - lyderis" (2018), „Šuns plaukai" (2019), Dainius Ručinskas už knygą „Gyvenimo takais - su žurnalistika" (2018), Romas Sadauskas už knygas „Katino dienos" (2018) ir „Sudzievuliu" (2019), Dalia Staponkutė už publicistinių straipsnių seriją žurnale „Pasaulio lietuvis" (2017/19), Giedrė Šmitienė už publikacijas apie A. Nyką-Niliūną „Šiaurės Atėnuose" ir „Bernardinuose".
Į Vertinimo komisiją Rašytojų sąjunga buvo delegavusi Marių Buroką, Antaną A. Jonyną ir Danielių Mušinską, Žurnalistų sąjunga - Aureliją Arlauskienę, Povilą Sigitą Krivicką bei Audronę Nugaraitę. Komisija, posėdžiavusi Rašytojų sąjungoje, Vaižganto premiją nutarė skirti Alfui Pakėnui.
Alfas Pakėnas - XXVII knygos mėgėjų draugijos narys, daugiau kaip 10 metų vadovauja Lietuvai pagražinti draugijos Kauno skyriui. Literatas, muziejininkas, žurnalistas, ilgametis Maironio lietuvių literatūros muziejaus Vaižganto memorialinio buto-muziejaus vadovas.
Jo rūpesčiu surinkta istorinė, archyvinė medžiaga, prisiminimai, menantys kanauninką, rašytoją Juozą Tumą-Vaižgantą. 2017 m. suorganizuotas Moksleivių dviračių žygis į renginį „Neužmirštamas Vaižgantas" Ustronėje. Išspausdinta daugybė aktualių straipsnių, bylojančių apie Vaižganto metus, rengiamos ekspedicijos, ekskursijos, edukacinės programos, skirtos Vaižganto kūrybiniam palikimui.
Š. m. rugsėjo 14 d. 13 val. Vaižganto gimtajame Malaišių kaime (Anykščių r., Svėdasų sen.) laureatui bus įteiktas diplomas ir premija. Renginio organizatoriai: Svėdasų seniūnija, Anykščių kultūros centro Vaitkūnų skyrius, Vaižgantiečių klubas „Pragiedrulys" ir Svėdasų krašto (Vaižganto) muziejus.
Vaižganto premijos laureatai:
Gintautas Iešmantas (2002),
Rimantas Vanagas (2003),
Gintarė Adomaitytė (2004),
Laimonas Tapinas (2005),
Viktorija Daujotytė (2006),
Jonas Mikelinskas (2007),
Filomena Taunytė (2008),
Justinas Marcinkevičius (2009),
Juozas Kundrotas (2010),
Liudvikas Jakimavičius (2011),
Perpetua Dumšienė (2012).
Gediminas Kajėnas (2013)
Vytautas Bagdonas (2014)
Donatas Petrošius (2015)
Julius Sasnauskas (2016)
Egidijus Aleksandravičius (2017)
Loreta Jastramskienė (2018) 
Alfas Pakėnas (2019)
Rubrika Aktuali informacija yra Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo projekto dalis.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-10-01 11:38
 
 

Komentarai (3)

Jūsų el. paštas

Gaila

2019-09-19 10:24

kad nei vienas žurnalistas nedalyvavo pagerbiant Alfą Pakėną. Būtų bent žinutę parašę, nufotografavę. Visur pilna rašinių apie Vaižgantines, tik ne LŽS svetainėje.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Įdomu

2019-09-17 18:26

Tai ar buvo Vaižganto gimtinėje garsiosios Vaižgantinės, ar buvo įteikta Vaižganto premija p. Pakėnui? Kodėl apie tai jokios informacijos, jokio reportažo? Nejaugi renginyje nedalyvavo žurnalistai, fotografai? Tai bent jau iš Anykščių laikraščio Anykšta galima perspausdinti reportažą. Kokia gėda. Apdovanojamas žurnalistas, pats Seimo pirmininkas jį pasveikina, o apie tai nei žodžio.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Ar nenuvertės

2019-09-10 15:35

Gerbiamas Alfas Pakėnas tikrai vertas šios premijos. Tiktai ar pati Vaižganto premija nenuvertės, jei kandidatus siūlys kažkokios organizacijos. Žurnalistus ar rašytojus tokiai premijai turėtų siūlyti jų kūrybinės organizacijos, patys žurnalistai, rašytojai. Dabar pasiūlė kažkokia knygos bičiulių draugija, kažkokia universiteto moterų sąjunga ar moterų lyga. Prieisime iki to, kad Vaižganto premijai kandidatus siūlys pensininkų draugijos veteranų poskyris, sporto draugijos baidarininkų sekcija ar literatų kuopos poetų sekcija ir pan. Nebeužsiiminėkime smulkmenomis.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media