2021 m. sausio 17 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktuali informacija

*print*

Archyvas :: Lietuvos žurnalistų sąjungos valdyba nutarimai

2020-01-18
 
Vilniuje, Žurnalistų namuose šių metų sausio 18 dieną įvyko Lietuvos žurnalistų sąjungos valdybos posėdis. Jį vedė LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius. Posėdyje dalyvavo 9 Valdybos nariai.
Apie artimiausius Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos planus ir veiklos gaires kalbėjo LPSK pirmininkė Inga Ruginienė. Ji pasakė, kad Europos profesinių sąjungų konfederacija (ETUC) sveikina Europos Komisijos žingsnius, siekiant užtikrinti Europos darbuotojams tinkamą užmokestį už jų darbą.
ETUC generalinis sekretorius Luca Visentini, reaguodamas į EK iniciatyvą dėl sąžiningo minimalaus atlyginimo Europoje, teigė: „Tai, kad Europos Komisija pripažįsta, jog mažai uždirbančių darbuotojų situacija pablogėjo, o atlyginimų atskirtis išaugo, teikia vilties. Visgi, kai, nepaisant pagerėjusios ekonomikos padėties, realūs atlyginimai išlieka mažesni nei prieš dešimtmetį, Europos pastangos imtis veiksmų kovoti su per žemų atlyginimų problema yra pavėluotos."
Generalinio sekretoriaus pavaduotoja Esther Lynch teigia, kad, deja, pateiktas konsultacinis dokumentas šiems svarbiems pasiūlymams yra nuviliamai lengvasvoris. Jos teigimu, pakelti įstatymais nustatomą minimalų atlyginimą iki 60 proc. nuo vidutinio atlyginimo ribos, t. y. oficialaus skurdo slenksčio, nepakanka. Tokiu atveju darbuotojai vis tiek sunkiai sudurs galą su galu.
Visiems darbuotojams privalo būti suteikta teisė prisijungti prie profesinių sąjungų ir derėtis su darbdaviais dėl sąžiningo užmokesčio. Pasak E. Lynch, EK galėtų parodyti pavyzdį ir pagaliau užtikrinti, kad viešojo sektoriaus sandoriuose galėtų dalyvauti tik tos įmonės, kurios pripažįsta ir dėl atlyginimų derasi su profesinėmis sąjungomis. Apie 2 trln. eurų (14 proc. BVP) per metus skiriama viešųjų institucijų perkamoms paslaugoms, darbams ir reikmenims. Šis aspektas būtų geriau išnaudotas užtikrinant ne žemiausią kainą, o realiai orius atlyginimus darbuotojams.
ETUC primena, kad EK vadovė Ursula von der Leyen kolektyvines derybas pripažįsta esminiu socialiai orientuotos rinkos aspektu ir neseniai paprašė ETUC pateikti pasiūlymus, kaip būtų galima sustiprinti kolektyvines derybas kiekvienoje ES šalyje narėje. Akcentuotina, kad, remiantis Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos (ITUC) analize, kolektyvinių derybų teisės pažeidžiamos maždaug pusėje Europos valstybių.
Be to I. Ruginienė pareiškė, kad reikia priešintis Konservatorių partijos planams Gegužės 1-ąją paskelbti darbo diena. Pakvietė LŽS narius aktyviai dalyvauti profsąjungų rengiamame sąskrydyje, kuris vyks gamtoje vasarą. 
Dėl teisinės pagalbos LŽS nariams teikimo tvarkos kalbėjo advokatas Nerijus Kasiliauskas. Dabar visi LŽS nariai, turintys teisinių problemų, galės gauti kvalifikuoto advokato pagalbą.
LŽS Valdyba nutarė priimti į LŽS narius net 22 žurnalistus iš Vilniaus, Šiaulių, Alytaus, Tauragės, Kėdainių, Jurbarko. Jie dirba laikraščiuose "Verslo žinios", "Alytaus naujienos", "Draugas" (Čikaga), "Šiaulių kraštas", "Jurbarko šviesa", "Tauragės žinios", žurnale "Moteris", kitoje žiniasklaidoje. 
Dėl LŽS kūrybinių konkursų nuostatų atnaujinimo kalbėjo LŽS pirmininko pavaduotoja Audronė Nugaraitė. Nutarta, kad Žurnalistų profesinio meistriškumo komitetas paruoštų projektą, kaip toliau tobulinti kūrybinių konkursų rengimą. 
2020 metų LŽS finansinės perspektyvas apžvelgė LŽS vyr. buhalterė Lina Mykolaitienė. 
Turint omeny, kad Tarptautinės žurnalistų federacijos, kuriai priklauso ir LŽS, nario pažymėjimai yra gaminami Briuselyje ir už juos, bei jų atsiuntimą į Vilnių reikia mokėti Federacijai, nutarta, kad už TŽF nario pažymėjimą be knygelės reikia mokėti 40 eurų, o už TŽF nario pažymėjimą su knygele - 50 eurų.
Nutarta medaliu "Už nuopelnus žurnalistikai" apdovanoti Romualdą Laimienę, Jeleną Listopad, Leonardą Skirpstą, Virginijų Usinavičių, Modestą Patašių, Joną Staselį, Edmundą Ganusauską, Giedrę Milkevičiūtę, Gerimantą Statinį.
Buvo pasidalyta nuomonėmis, kaip reaguoti į dabar valdančiosios koolicijos siūlomą Lietuvos Respublikos Visuomenės informavimo įstatymo nr. i-1418 2, 27, 28 ir 45 straipsnių pakeitimą.
Nutarta eilinį LŽS Tarybos posėdį surengti š. m. kovo 28 dieną 11. 30 val. Vilniuje, Žurnalistų namuose. Buvo patvirtinta ir Tarybos posėdžio darbotvarkė.
DĖL SUSIDARIUSIOS NEPALANKIOS PADĖTIES TARYBOS POSĖDIS ATŠAUKIAMAS. 
Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-05-06 11:30
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Jocelin McNally

2020-01-23 11:30

Good day, Are you seeking for legitimate private Money lender? We Offer corporate and Personal Financing at 5% Interest Rate for a duration of 1-30 Years. We also pay 1% commission to brokers, who introduces project owners for finance or other opportunities.
Thanks. mostriplemcashloan@gmail.com

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media