2024 m. balandžio 26 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktuali informacija

*print*

Archyvas :: Ar žurnalistai nori mokytis, kaip reikia dirbti “karštuose taškuose”, nestandartinėse situacijose?

2016-10-11
 
 

Vytautas Žeimantas

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija kreipėsi I Lietuvos kariuomenės vadą generolą leitenantą Joną Vytautą Žuką su įdomiu pasiūlymu surengti mokymus žurnalistams, vykstantiems dirbti į "karštuosius taškus".

Pritardamas šiam pasiūlymui, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas pasiteiravo ir Lietuvos žurnalistų sąjungos, ką ji mano šiuo klausimu.

"Lietuvos kariuomenė vertina ir gerbia žurnalistų darbą ir pastangas objektyviai ir operatyviai informuoti šalies visuomenę ir tarptautinę bendruomenę apie įvykius pasaulyje, nušviečiant situaciją konfliktų regionuose. Suprantame grėsmes ir pavojus, su kuriais žurnalistams tenka susidurti "karštuosiuose taškuose", taip pat žinome, kad tinkamas pasirengimas suteikia didesnes garantijas išvengti skaudžių pasekmių ir išsaugoti gyvybę. Prisidėdami prie Jūsų (URM - red.) 2016-08-17 rašte „Dėl žurnalistų, vykstančių į karštus taškus, mokymų" iškeltos idėjos apmokyti žurnalistus, kaip elgtis ir išgyventi konfliktinėse situacijose, įvertinome Lietuvos kariuomenės  profesines ir teisines galimybes, - rašo generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas. - Naudojant turimus pajėgumus būtų galima apmokyti, kaip elgtis tiesioginio arba netiesioginio apšaudymo metu įvairiose geografinėse vietovėse ir situacijose, kaip atpažinti standartinius ir savadarbius sprogmenis ir kaip elgtis juos radus, kaip suteikti pirmąją medicininę pagalbą, kaip bendrauti su uždaromis grupėmis ir mažinti psichologinę įtampą. Esant poreikiui, galima organizuoti praktinius mokymus būtent šiomis temomis.

Siekdami, kad šie mokymai nebūtų vienkartinė keleto asmenų parengimo akcija, kviestume Lietuvos žurnalistų sąjungą imtis iniciatyvos plėtojant ilgalaikę tokių mokymų žurnalistams perspektyvą. Ateityje aktyvus šios nevyriausybinės organizacijos dalyvavimas galėtų būti vienas iš pagrindinių žurnalistų poreikius atitinkančios mokymo programos elementų, pagal poreikį įtraukiant kitas valstybės institucijas, kviečiant ir atrenkant žurnalistus dalyvauti mokymuose, taip pat užtikrinant jų dalyvavimą".

Užbaigdamas savo raštą generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas teigia, kad reikia atkreipti dėmesį ir į faktą, kad žurnalistų rengimas nėra Lietuvos kariuomenės užduotis, todėl mokymų dalyviai negautų baigimo pažymėjimų, patys mokymai galėtų vykti bendradarbiaujant su Lietuvos žurnalistų sąjunga ar kita žurnalistus vienijančia organizacija. Kita vertus, yra įvairių nevyriausybinių  organizacijų, bendradarbiaujančių su kariuomene ir vienijančių į atsargą išleistus daug patirties turinčius karius, kurios galėtų tapti žurnalistų parengimo vykti į karštuosius taškus centrais, periodiškai rengiančiais teorinius ir praktinius mokymus.  

"Lietuvos žurnalistų sąjunga pritartų tokiai iniciatyvai. Šiandien turime galvoti apie žurnalistų saugumą būtinai, nes Ukrainos įvykiai parodė, kad didelė dalis ten važiavusiųjų kolegų buvo visiškai nepasirengę ir apie tai dabar rašo savo knygose ir straipsniuose. Gerai, kad iki šiol viskas gerai baigėsi, bet rizikuoti negalime, - sako Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. - Todėl mes mielai padėtume surengti tokius mokymus. Tik mums reikia patikslinti, koks yra tokių mokymų poreikis, kaip tie mokymai būtų vykdomi."

Taigi, gerbiami kolegos, iškyla klausimas, kiek Jūsų norėtų dalyvauti tokiuose mokymose, kaip būtų pagogiau juos surengti?

Savo nuomonę galite pareikšti  šioje svetainėje po publikacija esančiuose "Komentaruose". Galite ir parašyti į Lietuvos žurnalistų sąjungą - info@lzs.lt.

Laukiame nuomonių.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2016-10-11 15:53
 
 

Komentarai (2)

Jūsų el. paštas

Klaipeda

2016-10-26 01:41

Atnaujinkime draugyste. Pirmokai eis. Visi i kara! Ar ne perdaug?

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

2016-10-17 02:49

Manau tokie mokymai būtų labai naudingi tiek žurnalistams, tiek fotografams, tiek dokumentikos kūrėjams. Lietuvoje trūksta informacijos apie pasiruošimą vykti į karo zonas, trūksta ir praktinio ir psichologinio pasiruošimo. O norint užtikrinti dalyvių skaičių galima pakviesti ir žurnalistikos studentus, kurie galbūt sieja ateitį su karo žurnalistika.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media