2024 m. birželio 16 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktuali informacija

*print*

Archyvas :: Anykščiuose pasirašyta keturšalė sutartis dėl Juozo Tumo-Vaižganto premijos skyrimo

2024-04-26
 
Sutartį pasirašo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, Lietuvos Rašytojų Sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė, Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų  asociacijos pirmininkas Dainius Radzevičius

Sutartį pasirašo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, Lietuvos Rašytojų Sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė, Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų asociacijos pirmininkas Dainius Radzevičius

Juozo Tumo-Vaižganto premija, kuri užgimė kaip simbolinio parkerio įteikimas žurnalisto ir rašytojo veiklą derinančiam kolegai, 2024 balandžio 25 d. tapo tikra Anykščių krašto žmonių ir visos Lietuvos premija.
Tai įvyko tada, kai Anykščių rajono Tarybos posėdžio metu buvo pasirašyta keturšalė (Anykščių rajono Taryba, LŽS, NŽKA ir LRS) sutartis dėl Juozo Tumo-Vaižganto premijos skyrimo. Ją pasirašė Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų asociacijos pirmininkas Dainius Radzevičius ir Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė.
Anksčiau Vaižganto premijos laureatui budavo įteikiamas diplomas, medalis ir 300 eurų premija. Nuo šiol, Anykščių rajono savivaldybei įsipareigojus kismet premijai papildomai skirti 1000 eurų, premijos dydis bus 1300 eurų.
"Iškilmingame Anykščių rajono Tarybos posėdyje kartu su meru Kęstučiu Tubiu ir Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė pasirašėme sutartį, kuri mus visus įpareigoja kasmet pagerbti laureatą, kuris savo kūryba puoselėja vaiżgantišką dvasią. Ypatingai svarbus akcentas - už bendros premijos teikimą vieningai balsavo visi Anykščių rajono Tarybos nariai. Pagarba ir padėka visiems politikams, kurie svarbiais klausimais yra vieningi, - sako LŽS ir NŽKA pirmininkas Dainius Radzevičius, o nusišypsojęs, dar pridūrė: - grįžę į Vilnių su Birute sustojome prie Užsienio reikalų ministerijos, kuri yra J. Tumo-Vaižganto gatvėje ir jos pavadinimo fone pasidarėme asmenukę".
Priminsiu, kad pirmuoju Lietuvos rašytojų ir žurnalistų sąjungos pirmininku 1922 metais buvo išrinktas būtent Juozas Tumas-Vaiżgantas.
Lietuvos rašytojų sąjunga, Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija 2002 metais minėdamos Juozo Tumo-Vaižganto gimimo dieną ir Lietuvių rašytojų ir žurnalistų sąjungų 80-metį buvo įsteigusios kasmetinę J. Tumo-Vaižganto premiją.
Premija skiriama lietuvių rašytojui arba žurnalistui už sėkmingą literatūros ir žurnalistikos (dokumentinės prozos arba literatūrinės publicistikos) dermę.
Kasmet premija įteikiama rugsėjo mėnesį gimtuosiuose J. Tumo-Vaižganto Mailaišiuose. Tai unikali šventė, kuri suburia kūrybinių sąjungų ai Anykščių krašto žmones.
VAIŽGANTO PREMIJOS LAUREATAI:
Gintautas Iešmantas (2002),
Rimantas Vanagas (2003),
Gintarė Adomaitytė (2004),
Laimonas Tapinas (2005),
Viktorija Daujotytė (2006),
Jonas Mikelinskas (2007),
Filomena Taunytė (2008),
Justinas Marcinkevičius (2009),
Juozas Kundrotas (2010),
Liudvikas Jakimavičius (2011),
Perpetua Dumšienė (2012).
Gediminas Kajėnas (2013)
Vytautas Bagdonas (2014)
Donatas Petrošius (2015)
Julius Sasnauskas (2016)
Egidijus Aleksandravičius (2017)
Loreta Jastramskienė (2018)
Alfas Pakėnas (2019)
Liutauras Degėsys (2020)
Arvydas Juozaitis (2021)
Kazys Saja (2022)
Aistė Kučinskienė, Jurgita Žana Raškevičiūtė (2023)
Paskutinį kartą atnaujinta: 2024-04-28 11:41
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Vytautas Bagdonas

2024-05-04 11:24

Labai reikšmingas žingsnis žengtas, Vaižganto premija nuo šiol bus solidesnė, jau tikrai prestižinė. Sveikinu Anykščių rajono savivaldybės Tarybą, rajono vadovus, Lietuvos žurnalistų sąjungos, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos, Lietuvos rašytojų sąjungos vadovus, suradusius bendrą kalbą ir pasirašiusius tokią reikšmingą sutartį.
Iki susitikimo Vaižgantinėse rugsėjo 14-ąją!

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media