2018 m. rugsejo 22 d., Šeštadienis

Žurnalistų namuose

*print*

Archyvas :: Žurnalistų namuose lankėsi kolegos iš Baltarusijos

2017-09-27
 
Iš kairės: Borisas Gareckis, Andrejus Bastunecas, Žana Litvina, Vladimiras Dziuba, Viktoras Popandopula, Sergejus Pulša, Anatolijus Guliajevas, Viktoras Trofimišinas.  A. Suriapino nuotr.

Iš kairės: Borisas Gareckis, Andrejus Bastunecas, Žana Litvina, Vladimiras Dziuba, Viktoras Popandopula, Sergejus Pulša, Anatolijus Guliajevas, Viktoras Trofimišinas. A. Suriapino nuotr.

 

Lietuvoje lankėsi Baltarusijos žurnalistų asociacijos delegacija, kuri domėjosi žurnalistų darbo sąlygomis, žiniasklaidos funkcionavimo teisine aplinka. Žurnalistų namuose surengtame apskirto stalo susitikime diskutuota apie žurnalistų savitvarkos organų veiklą Lietuvoje ir Baltarusijoje, įstatymų taikymo praktiką.

Baltarusijos žurnalistus domino, kokie reikalavimai Lietuvoje taikomi leidėjams, ar privalu registruoti leidinius, kokius reikalavimus turi atitikti užsienio subjektai, norintys dalyvauti medijų rinkoje, ar esama žiniasklaidos kontrolės institucijų, kokia žurnalistų akreditavimo Lietuvos institucijose praktika, kokia atsakomybė taikoma už garbės ir orumo pažeminimą, šmeižtą. Apie Lietuvos žiniasklaidos funkcionavimo teisinę aplinką svečiams pasakojo Visuomenės informavimo etikos asociacijos direktorius Viktoras Popandopula.

Visuomenės informavimo etikos komisijos pirmininkės pavaduotojas ir Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisijos pirmininkas Viktoras Trofimišinas supažindino kolegas su Lietuvos žiniasklaidos savitvarkos sistemos ypatumais. Baltarusius labiausiai domino savitvarkos teisinis reguliavimas, savitvarkos institucijų sudarymo principai ir tvarka, sudėtis, kompetencija, skundų nagrinėjimo praktika, savitvarkos ir profesinių organizacijų santykiai.

Žurnalistų namuose vykusioje diskusijoje dalyvavo Baltarusijos žurnalistų asociacijos pirmininkas Andrejus Bastunecas, Valdybos narė ir ilgametė asociacijos vadovė Žana Litvina, Etikos komisijos pirmininkas Anatolijus Guliajevas, spaudos sekretorius Borisas Gareckis, asociacijos leidinio „Abažur" vyriausiasis redaktorius Vladimiras Dziuba, laikraščio „Novyj čas" žurnalistas Sergejus Pulša, portalo mediakritika.by žurnalistas Antonas Suriapinas.

Vizito metu kolegos lankėsi portalų 15min.lt redakcijoje, kur bendravo su vyriausiuoju redaktoriumi Raimundu Celencevičiumi, ir delfi.lt redakcijoje, kur juos priėmė portalo rusiškos laidos redaktorius Olegas Jerofejevas. Baltarusių žurnalistus domino Lietuvos žurnalistų darbo ypatumai, naudojimasis socialiniais tinklais, konkurencijos klausimai, žurnalistinių tyrimų atlikimo galimybės, informacijos kokybės, patikimumo, profesionalumo klausimai. Rūpėjo ir tai, ar Lietuvos auditorija domisi tuo, kas vyksta Baltarusijoje, kaip nušviečiami baltarusiški klausimai Lietuvos žiniasklaidoje.

Baltarusijos žurnalistų asociacija susikūrė kiek daugiau nei prieš dvidešimt metų kaip alternatyva Žurnalistų sąjungai. Šiandien asociacijai priklauso apie 1000 narių visuose šalies regionuose. Vienas iš asociacijos tikslų - sukurti sąlygas, kurios užtikrintų žodžio ir spaudos laisvę bei teisę laisvai gauti, saugoti ir skleisti informaciją, kitas - sukurti civilizuotą visuomenės informavimo priemonių plėtros programą, kuri sudarytų palankias sąlygas žiniasklaidos funkcionavimui Baltarusijoje.

Asociacija nuo 1998 m. vykdo žodžio laisvės ir žiniasklaidos teisių pažeidimų stebėseną Baltarusijoje. Šios organizacijos veikla yra įvertinta Pasaulio laikraščių asociacijos, Europos Parlamento ir Atlanto Tarybos premijomis.

Ne vienas asociacijai priklausančių žurnalistų yra patyrę valdžios struktūrų spaudimą. Kartu su delegacija Vilniuje lankęsis fotožurnalistas Antonas Suriapinas (portalas mediakritika.by) daugiau kaip mėnesį praleido KGB kalėjimo kameroje už tai, kad įkėlė į internetą švedų „pliušinių meškiukų desanto" nuotrauką. Padedant asociacijai ir žmogaus teisių gynėjams žurnalistas buvo išleistas, o vėliau ir teismo išteisintas.

LŽS inf.

 

 Portalas "Manoteises.lt"

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017-09-30 08:10
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media