2024 m. gegužes 19 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Senjorų svečias - Vilniaus miesto vicemeras Romas Adomavičius

2010-12-08
 
Vilniaus miesto vicemeras Romas Adomavičius tarp LŽS Senjorų klubo narių , Vytauto Žeimanto nuotr.

Vilniaus miesto vicemeras Romas Adomavičius tarp LŽS Senjorų klubo narių , Vytauto Žeimanto nuotr.

Vytautas Žeimantas

 

Šį kartą į tradicinį, vykstantį kiekvieno mėnesio pirmąjį trečiadienį, klubo narių susirinkimą klubo pirmininkas Stanislovas Pleskus pakvietė svečią - Vilniaus miesto vicemerą Romą Adomavičių.


„Romas Adomavičius gimė 1953 metais Vilkijoje, vienuolikos vaikų šeimoje. 1971 metais baigė Alytaus rajono Miroslavo vidurinę mokyklą, 1976 m- Vilniaus inžinierinį statybos institutą. Dirbo Ignalinos, Marijampolės rajonuose. Nuo 1993 m. iki tampant Vilniaus vicemeru dirbo bendros Lietuvos ir Vokietijos tarptautinių pervežimų įmonės „Transtrado" generaliniu direktoriumi. Jis atstovauja Lietuvos socialdemokratų partiją, - svečią trumpai pristatęs Stanislovas Pleskus, suteikė jam žodį.


Neslėpsiu buvo įdomu paklausyti ką jis kalbą, ką galvoja. Ir ne vien todėl, kad R.Adomavičius turi savo originalią Vilniaus miesto dabarties ir jo plėtros viziją, kuri daug kur nesutampa su dabartinio Vilniaus mero konservatorius Viliaus Navicko nuomone. Sudomino jo sugebėjimas bendrauti su auditorija, atviras, neretai savikritiškas požiūris, aktualių miestui problemų iškėlimas. Pokalbio atmosferą gerokai gyvino, net kaitino ir neabejingi savo miestui žurnalistai. Kai kurios tądien išsakytos mintys, manau bus įdomios ir kitiems mūsų internetinės svetainės lankytojams.
„Nenustebkite, jeigu aš pasakysiu, kad Vilniaus miestas yra tarsi pavainikis, - jau pirmaisiais sakiniais auditoriją sudomino vicemeras. Netruko ir paaiškinti, kodėl jis taip mąsto.


„Praktiškai visi didesni Lietuvos miestai turi aplinkkelius. Vilnius - neturi. Tik dabar vyksta Vakarinio aplinkkelio tiesimo darbai. Todėl miestą, net senamiestį trikdo dideli tranzitinio transporto srautai. Jie užkemša gatves, teršia orą. Ypač nuo tranzitinio transporto kenčia unikalus sostinės senamiestis", - teigia R.Adomavičius.


„Vilnius per metus surenka 1,5 mlrd. litų pajamų mokesčio. Tačiau miestui iš šių lėšų lieka tik 257 mln. litų. Kodėl? Todėl, kad iki šiol yra ydingi įstatymai. Šiuos pinigus uždirba Vilniuje dirbantys žmonės. O vėliau daug šių lėšų nukeliauja į tuos miestus ir rajonus, kuriuose yra priregistruoti Vilniuje dirbantys žmonės. Taip išeina, kad Vilniuje žmogus dirba, uždirba, naudojai miesto transportu, sveikatos apsaugos, švietimo, komunalinėmis ir kitomis paslaugomis, o nuo jo atskaičiuotas pajamų mokestis keliauja į kitus miestus - ten, kur jis nurodo savo gyvenamąją vietą", - piktinasi R.Adomavičius.


Sutinkame ir mes, kad tai ne tik biurokratinė betvarkė, bet ir akivaizdus mūsų miesto engimas.


„Dabar Vilniaus savivaldybė turi 260 mln. skolų. Neseniai padengėme skolas, susidariusiais 2009 metai," - teigė vicemeras. Tačiau mūsų nenuramino.


„Iš Vilniuje veikiančių 250 mokyklų tik 20 yra renovuotos. Kituose miestuose šis santykis yra žymiai geresnis", - sakė R.Adomavičius, duodamas suprasti, kad iki šiol dauguma sostinės mokyklų šildo ne tik save, bet ir miesto orą.
Baigdamas susitikimą vicemeras pasakė ir „stebuklingą" telefono numerį - 1648.


„Jeigu pamatėte draudžiamoje vietoje, ar ant šaligatvio pastatytą automobilį, jei jūsų kieme senai riogso automobilis "vaiduoklis", jei matote, kad žmogus veda didelį šunį be pavadėlio ir antsnukio, jei aptikote, kitą kokią nors betvarkę, skambinkite trumpuoju telefonu 1648. Juo galima skambinti nemokamai", - kvietė būti nepakantiems įvairiai netvarkai R.Adomavičius.


Šį telefoną - 1648 - siūlau įsiminti visiems www.lzs.lt lankytojams.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2010-12-08 18:15
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media