2024 m. gegužes 19 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Tarp 11-kos istorinės ekspedicijos dalyvių – ir žurnalistas G.Statinis

2009-08-11
 
Autorės nuotraukose: tarp spaudos konferencijoje dalyvavusių ekspedicijos dalyvių – ir žurnalistas Gerimantas Statinis (pirmas kairėje);     kolegiška keliautojo Gerimanto dovana kitam aistringam kelionių mėgėjui Vilniaus mero pavaduotojui Gintautui

Autorės nuotraukose: tarp spaudos konferencijoje dalyvavusių ekspedicijos dalyvių – ir žurnalistas Gerimantas Statinis (pirmas kairėje); kolegiška keliautojo Gerimanto dovana kitam aistringam kelionių mėgėjui Vilniaus mero pavaduotojui Gintautui

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybėje vykusioje Spaudos valandoje dalyvavo vakar iš ekspedicijos sugrįžę alpinistai, kurie pirmieji įkopė į bevardę 4711 m. aukščio Tian Šanio viršukalnę ir pavadino ją Lietuvos 1000-mečio vardu.

 

Komandos nariai dalijosi ekstremalios kelionės įspūdžiais, pasidžiaugė, kad Lietuvos vardas Kirgizijoje žinomas, kad ten „sklando lietuviška dvasia“ – Karakolo miesto merui alpiniados dalyviai įteikė Vilniaus angelo skulptūrėlę.

 

„Oro sąlygos Tian Šanyje šiemet alpinistams buvo labai nepalankios – ant ledyno daug sniego, nesimatė plyšių, dažnos sniego pūgos, žaibai. Tačiau 23 komandos alpinistai, pasiskirstę mažomis grupelėmis, bandė įveikti bevardes viršūnes“, – sakė ekspedicijos vadovas Vilius Šaduikis. Artūro Bazio vadovaujama grupė pirmoji pabuvojo kalno viršūnėje, kurią ir pavadino Lietuvos 1000-mečio vardu – jiems teko per 16 val. įveikti 1300 m. aukštį ypač sudėtingomis oro sąlygomis. Antrieji viršūnę pasiekė Kęstučio Baleišio alpinistai. Iš viso viršukalnėje pabuvojo 11 ekspedicijos dalyvių. Tai jau penktoji Tian Šanyje lietuvišku vardu pavadinta viršukalnė.

 

Žurnalistas Gerimantas Statinis Lietuvos 1000-mečio viršūnėje iškėlė  Lietuvos žurnalistų sąjungos ir LŽS kelionių ir pramogų klubo vėliavas. Vilniaus mero pavaduotojui Gintautui Babravičiui jis įteikė nacionalinį kirgizišką suvenyrą – tiubeteiką ir ekspedicijos metraštį. Pasak keliautojo, sunkiomis sąlygomis rašomas kelionės dienoraštis vėliau taps atskira knyga, papildyta istoriniais faktais ir skirta Lietuvos alpinizmo 50-mečiui.

 

 

„Šį kartą savivaldybė daugiau uždirbo, negu davė“, – sakė G. Babravičius. „Mes alpinistus parėmėme tik informacine medžiaga ir suvenyrais, o jie garsino Lietuvos vardą ir Vilnių – Europos kultūros sostinę“.

 

Pasak ekspedicijos vadovo Viliaus Šaduikio, į  Tian Šanį lietuviai važiuoja jau 50 metų. Tradiciškai kas 10 metų čia vyksta turiados-alpiniados, kuriose jau pabuvojo per 1000 tautiečių. Ši turiada-alpiniada skirta Gedimino Akstino viršūnės 50-mečiui ir Lietuvos vardo 1000-mečiui.

 

Ketvirtadienį, rugpjūčio13 d., 12 val. ekspedicijos dalyviai bus pagerbti Vilniaus Rotušėje – už nuopelnus Vilniaus sportui jiems bus įteikti sostinės mero padėkos raštai ir medaliai.

 

Savo kolegą, LŽS valdybos narį Gerimantą Statinį, garsinusį ne tik Lietuvos, bet ir Žurnalistų sąjungos vardą, pasveikins ir žurnalistų bendruomenės atstovai.

 

Irena Urbonienė
Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-09-03 23:47
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media