2024 m. gegužes 19 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Ar Lietuvoje sudaromos sąlygos žiniasklaidos įvairovei, kokybei ir nepriklausomybei?

2009-08-11
 

Šį antradienį (rugpjūčio 11 d.) 10.10 val. Žinių radijo laidoje „Žiniasklaidos anatomija“ vyks diskusija apie ekonomikos sunkmečio prispaustos žiniasklaidos galimybę išlikti bent kiek nepriklausoma ir dirbančia kokybiškai.

 

Lietuvoje deklaruojama, kad valstybė ir jos institucijos siekia sudaryti sąlygas žiniasklaidos įvairovei, kokybei ir nepriklausomybei. Demokratinėje visuomenėje – tai būtinybė.

 

Tačiau ekspertai teigia, kad reklamos rinkos atsigavimo kol kas neprognozuojama, o didžiausias smūgis jau yra ištikęs didelę dalį žiniasklaidos. Šių metų pirmąjį pusmetį palyginti su pernai tuo pačiu metu reklamos laikraščiuose ir televizijose sumažėjo bemaž 30 procentų, žurnaluose dar šiek tiek daugiau. Skelbiama, kad labiausiai nukentėjo žurnalai moterims, reklamos ir darbo skelbimų leidiniai, nacionaliniai dienraščiai. Mažiau nukentėjo laikraščiai rusų kalba ir regioniniai laikraščiai.

 

Šios žinios nieko nebestebina, nes sunkūs laikai dabar visiems. Tačiau ekonominis sunkmetis gali nebeleisti apskritai išgyventi spausdintam ar kitam žodžiui. Jau dabar vyksta atvira ir nematoma kova dėl žiniasklaidos priemonių perėmimo į skirtingų interesų rankas. Kol Seime dar tik planuojama svarstyti, ar reikia griežčiau riboti bankų ir valdžios inatitucijų galimybes valdyti žiniasklaidą, realus gyvenimas nukeliavęs žymiai toliau. Ne vieno banko valdomos bendrovės jau yra investavę į žiniasklaidą ir tapo realiais savininkais.

 

Todėl laida „Žiniasklaidos anatomija“ klausia, ar nuostolingai dirbanti žiniasklaida taps priklausoma tik nuo kelių stambių verslo grupių ir bankų?

 

Pokalbis apie tai tiesioginėje laidoje „Žiniasklaidos anatomija“, kurią bendrai rengia Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Žinių radijas. Studijos telefonas: (8-5) 243 1431.

 

Diskusijoje dalyvauja kultūros viceministras Donaldas Valančiauskas, Lietuvos periodinės spaudos leidėjų asociacijos prezidentas Rimas Šukys, Piliečių santalkos pirmininko pavaduotoja Vaiva Žukienė.

 

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Laidą veda Dainius Radzevičius.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-09-03 23:36
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media