2021 m. spalio 22 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Užsienio naujienos

*print*

Archyvas :: Lietuvių kūrėjos darbas – pirmą kartą šiuolaikinio šokio festivalyje Niujorke

2019-08-12
 
Rugpjūčio 11-17 dienomis Niujorke vyksta jau 38-asis šiuolaikinio šokio festivalis „Battery Dance Festival". Pirmą kartą šio festivalio rengėjai pakvietė dalyvauti ir kūrėją iš Lietuvos. Choreografė ir šokėja Ema Senkuvienė šiame festivalyje pristato šiuolaikinio šokio spektaklį „X ir ateities X", kurtą ir atliekamą su choreografu ir šokėju iš JAV Blake‘u Seideliu.
„Didžioji dalis festivalio pasirodymų vyksta žemutiniame Manhetene esančiame Battery parke, atviroje erdvėje, tad juos pamatyti gali visi norintieji. Tai atspindi vieną pagrindinių festivalio tikslų - plėsti vietinės bendruomenės supratimą apie šiuolaikinį šokį", - pasakoja E. Senkuvienė. Į Niujorke rengiamą festivalį savo darbus atveža trupės iš įvairių JAV miestų, taip pat kitų pasaulio šalių. Šiemet festivalis pristato 28 šokio kompanijas, devynios iš jų - tarptautinės: iš Indijos, Argentinos, Turkijos, Nyderlandų, Irako, Austrijos, Prancūzijos, Šri Lankos ir Lietuvos.Programos sudarytojai siūlo ne tik šiuolaikinio šokio pasirodymus, bet ir įvairius nemokamus seminarus apie šiuolaikinį šokį tiek šokio profesionalams, tiek žiūrovams. Pasak E. Senkuvienės, tai dar vienas būdas suteikti galimybę susipažinti su šokio menu, galbūt jį pamilti.
„Mes - tikri žmonės su tikrais išgyvenimais. Mes įstrigom. Mes patys esame problema. Būkit atidūs, nes mes esame jūs", - taip pristatomas šokio spektaklis „X ir ateities X", kuris bus parodytas net du kartus. E. Senkuvienės ir B. Seidelio šiuolaikinio šokio spektaklio ištrauka rugpjūčio 14 d. bus rodoma pagrindinėje Battery parko scenoje. Rugpjūčio 17 d. per festivalio uždarymąvienas iš penkių atliekamų šiuolaikinio šokio pasirodymų bus pilna „X ir ateities X" spektaklio versija.
Pristatyti savo darbus festivalyje „Battery Dance" pretenduoja daug šokėjų. Atranka atvira, tačiau pakliūti į festivalį gana sudėtinga. Tad Lietuvos vardo atsiradimą galima laikyti nemažu pasiekimu. Jauniems atlikėjams ir pradedantiesiems choreografams tai ir didelis asmeninis įvertinimas.
Kasmet festivalyje „Battery Dance" apsilanko daugiau nei 12 tūkstančių žiūrovų. 
Prie E. Senkuvienės ir B. Seidelio dalyvavimo festivalyje „BatteryDance" prisidėjo Lietuvos kultūros institutas, Lietuvos kultūros atašė JAV Gražina Michnevičiūtė, Lietuvos šokio informacijos centras ir JAV-Baltijos prekybos rūmų valdybos narys Viktoras Sidabras.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-08-12 13:44
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media