2021 m. kovo 1 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Užsienio naujienos

*print*

Archyvas :: Lietuvos ambasadoje Paryžiuje pristatyta prancūzų žurnalistės knyga apie lietuvius

2015-03-29
 
 

Vida Gražienė

LR kultūros atašė Prancūzijoje

Lietuvos ambasada Prancūzijoje, bendradarbiaudama su leidykla „HDateliers henry dougier", surengė prancūzų žurnalistės Marielle Vitureau knygos „Les Lituaniens" pristatymą bei susitikimą su autore.

Gausiai susirinkusią publiką pasveikino Lietuvos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Prancūzijoje Dalius Čekuolis, pabrėždamas kad šis knygos pristatymas bei diskusija apie lietuvišką tapatybę tarsi simboliškai užbaigia visą kovo mėnesį  trukusį kultūrinių renginių ciklą, skirtą Prancūzijoje paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo 25-ąsias metines.  Lietuvos ambasados Prancūzijoje bei Lietuvos kultūros ministerijos  iniciatyva buvo surengti įvairūs lietuvių literatūros, kino ir muzikos pristatymai.

Prancūzų kalba išleista knyga „Les Lituaniens" („Lietuviai") - tai daugelį metų Lietuvoje gyvenančios žurnalistės Marielle Vitureau kūrinys, išleistas prancūzų leidyklos „HDateliers henry dougier" ir pirmą kartą pristatytas vasario mėnesį Vilniuje vykusioje knygų mugėje. Pati autorė šį leidinį vadina reportažų knyga, kurioje per pasirinktas  keturias temas - istoriją, emigraciją, globalizaciją ir Vilnių - siekia atskleisti lietuviškąją tapatybę ir papasakoti šalies istoriją.

Knygos pristatyme Lietuvos ambasadoje Prancūzijoje Marielle Vitureau diskutavo su Latvijos ir Estijos kultūrologėmis  Una Bergmane ir Katerina Kesa.

Renginį ambasadoje užbaigė nuotaikingas lietuvių džiazo muzikantės Viktorijos Gečytės koncertas.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2015-03-29 11:16
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media