2020 m. vasario 29 d., Šeštadienis

Tylos minutė

*print*

Archyvas :: Mirė LŽS ir NŽKA narė, menotyrininkė Tatjana Baltušnikienė

2018-10-30
 
Tatjana Baltušnikienė

Tatjana Baltušnikienė

Vilniuje 2018 metų spalio 29 dieną po ilgos ir sunkios ligos mirė LŽS ir NŽKA narė, menotyrininkė, teatro ir kino kritikė Tatjana Baltušnikienė.
Tatjana Baltušnikienė gimė 1948 metų vasario 25 dieną Grozno mieste, Čečenijoje. 1980 metais Maskvos M. Gorkio literatūros institute įsigijo menotyrininkės, teatro kritikės specialybę.
Studijuodama susipažino su būsimuoju savo vyru žurnalistu ir rašytoju Romualdu Baltušniku. 1976 m. kartu su vyru atvažiavo į Vilnių. Atvažiavus, sekančią dieną, jie nuėjo į knygyną ir nusipirko lietuvių kalbos vadovėlį.
Lietuvos žurnalistų sąjungos narė nuo 1983 metų. Dalyvavo LŽS Vilniaus skyriaus veikloje.
2009 metais buvo primta į Nacionalinę žurnalistų kūrėjų asociaciją. Buvo valstybės pripažinta meno kūrėja.
2009 metais išleido knygą "Impulsas širdžiai" apie rusų klasikinės literatūros pagrindu pastatytus teatro spektaklius Nepriklausomoje Lietuvoje. Išleido bukletą apie Vilniaus rusų dramos teatrą.
Tatjana Baltušnikienė bendradarbiavo laikraštyje "Echo Litvy". Rašė straipsnius apie teatrą ir kiną. Vedė radio ir televizijos laidas apie rusų literatūros klasiką ir geriausius Lietuvos aktorius. Paskelbė daug autorinių tekstų ir interviu su įžymiais Lietuvos scenos meistrais, skirtų rusų klasikinės literatūros kūrinių interpretacijoms R.Tumino, E.Nekrošiaus, J.Vaitkaus, V.Masalskio, spektakliuose, sukurtuose 1990-2009 metais. Parašė straipsnių apie geriausių ir perspektyviausių jaunų Lietuvos aktorių dešimtuką.
Kartu su sūnumi Laurynu Baltušniku rengė parodas apie rusų klasikos pastatymus Lietuvos scenose. Ruošė publikacijas A. Puškino, N. Gogolio, V. Nabokovo jubiliejams, bet nespėjo...
Atsisveikinti su velione bus galima lapkričio 3 d. nuo 10 val. iki 12 val. Laidojimo paslaugų centro 2 salėje. Adresas: M. K.Paco g. 4, (už Vilniaus Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios). Laidotuvės įvyks lapkričio 3 d. 12 val. Ji bus palaidota Antakalnio kapinėse Menininkų kalnelyje šalia vyro Romualdo Baltušniko.
 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-11-01 09:50
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media