2023 m. balandžio 1 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Tylos minutė

*print*

Archyvas :: Vilius Bražėnas - žodžiu, plunksna ir ginklu gynęs Tėvynę

2010-10-05
 
Politikos analitikas, publicistas, aktyvus visuomenės veikėjas Vilius Bražėnas

Politikos analitikas, publicistas, aktyvus visuomenės veikėjas Vilius Bražėnas

Algimantas Zolubas
 
Š. m. spalio 3 d., eidamas 98-sius metus, mirė politikos analitikas, publicistas, aktyvus visuomenės veikėjas Vilius Bražėnas.

V. Bražėnas Lietuvos visuomenei pažįstamas iš gausių jo pasisakymų įvairiuose patriotiniuose renginiuose, straipsnių spaudoje bei užsienyje ir iš Lietuvoje išleistų jo knygų: „Normuotos šypsenos" (feljetonų rinkinys) 1948 m.; „Kalorijos ir doleriai" (feljetonų rinkinys) 1952 m. „Sąmokslas prieš žmoniją" (publicistika) 1975 m. (antras leidimas - 1978 m., perleista Lietuvoje 1997 m.); „Nauja pasaulio santvarka? Lietuva ir pasaulis iš JAV dešinės žiūrint" (publicistika) 2000 m.; „Po dvylika vėliavų. Tarp tironijos ir laisvės" (autobiografinė knyga) 2005 m.; „Priminimai bendražygiams" 2009 m. Jis su paskaitomis apkeliavo visas JAV valstijas, būdamas geru oratoriumi, amerikiečiams aiškino apie globalizmo ir komunizmo grėsmę, skatino kongreso narius pasmerkti SSRS vergiją, nukreipti pastangas pavergtų tautų išvadavimui.

Susipažinęs su V. Bražėno veikla, publikacijomis spaudoje, skaitęs jo knygas, įvardijau jį dvigubu Kolumbu. Jis mums atrado dvi Amerikas: vieną, kuri palaikė ir penėjo komunistinę Sovietų Sąjungą, nesiekė pavergtų tautų išlaisvinimo, ir kitą, kuri iš tikrųjų ją laikė blogio imperija, siekė jos griūties, pavergtų tautų išlaisvinimo. Jis mums atrado ir dvejopus Amerikos lietuvius, t.y. tuos, kurie buvo atsukę veidą į Lietuvą, tačiau - nugarą į jos nepriklausomybę ir tuos, kurių veidai ir veiksmai buvo atgręžti tik į nepriklausomą Lietuvą. Dar daugiau, jis įvardintinas politiniu Kolumbu, kuris mums ir Vakarų pasauliui demaskavo globalizmą, sąmokslo prieš žmoniją ir komunizmo šaltinį, jis atskleidė ir parodė tikrąjį Jungtinių Tautų Organizacijos, deja, negražų veidą, daug kitokių dalykų, kurių mes nematėme arba matėme kitaip.

V. Bražėnas yra apdovanotas penkiais garbingais medaliais ir ordinais: Vytauto Didžiojo ordino 3-iojo laipsnio medaliu (1937-ieji), Skautų Lelijos ordinu (1938-ieji), Vyčio Kryžiaus ordinu (2003-ieji), Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių medaliu (2005-ieji), Atsargos karininkų sąjungos medaliu (2006-ieji) ir Lietuvos Laisvės Kovų Sąjūdžio 1-ojo laipsnio partizanų žvaigžde.

Gimęs Rygoje, vaikystę praleidęs Rusijoje ir Ukrainoje, patriotu subrendęs nepriklausomoje Lietuvoje, atsišaudydamas sovietiniam okupantui prie Sedos, pasitraukęs į Vakarus, laisvėje be Tėvynės kovojęs už Tėvynę be laisvės, Vilius grįžo į nepriklausomybę atgavusią Lietuvą, pasilikęs JAV pilietybę ir išlaikęs Lietuvos pilietybę, čia plunksna ir žodžiu dirbo Lietuvai, kol jo karstą uždengė Lietuvos ir JAV vėliavos.

Teapšviečia Viliaus Bražėno palikimas Lietuvos piliečių ir vadovų protus, o jam tešviečia Amžinoji Šviesa.
 
Urna su velionio palaikais bus pašarvota Vilniaus laidotuvių rūmuose Olandų gatvėje trečiadienį, spalio 6 d., 13 val.
Šv. mišios už velionį Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje ketvirtadienį, spalio 7 d., 10 val.
Urna išnešama ketvirtadienį, spalio 7 d., 14 val.
Laidotuvės - Vilniaus Sudervės kapinėse.

 
Paskutinį kartą atnaujinta: 2010-10-05 12:21
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media