2024 m. liepos 21 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Naujos knygos, leidiniai

*print*

Archyvas :: Vytautas Daraškevičius pristatė fotoalbumą „Neatrastoji Kinija. Du žvilgsniai“

2013-12-19
 
Vytautas Daraškevičius

Vytautas Daraškevičius

 

 

„Daugelio žmonių žinios apie Kiniją, tiek Lietuvoje, tiek Europoje yra gana paviršutiniškos, pasenusios ir netgi klaidingos", - Vilniaus universitete vykusiame fotoalbumo „Neatrastoji Kinija. Du žvilgsniai" pristatyme sakė vienas knygos autorių, žinomas lietuvių fotografas Vytautas Daraškevičius. Unikaliame nuotraukų albume pateikiami du požiūriai  į Kiniją - lietuvio ir jo kolegos iš Kinijos Song Džendziuno.

„Abiejų šalių bendradarbiavimas įvairiose srityse auga, kuo toliau, tuo daugiau lietuvių nori pažinti Kiniją. O tam reikia ne tik žinoti jos istoriją ir pažinti kultūrą, dar svarbiau - pažinti liaudį ir kasdienę buitį. Šis Kiniją atspindintis nuotraukų albumas atveria nuostabų langą į mūsų šalį", - fotoalbumo pristatymo metu sakė Kinijos Liaudies Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Zengvenas Liu.

Fotoalbumą „Neatrastoji Kinija. Du žvilgsniai" sudaro daugiau nei 450 fotografijų. Tai savotiška kelionė per atstumą į vieną įspūdingiausių valstybių pasaulyje. Profesionaliai užfiksuoti, kontrastingi ir netikėti kadrai supažindina su Kinija iš dviejų skirtingų perspektyvų - žvelgiant į ją užsieniečio V. Daraškevičiaus ir vietinio gyventojo Song Džendziuno akimis.

Saulius Petrulis, leidyklos „Eugrimas" vadovas, pažymėjo, kad buvo ilgai svarstoma, kaip fotoalbumą padaryti kitokį nei iki šiol išleisti.

„Paprastai albumuose apie Kiniją dominuoja Didžioji kinų siena ar Pekinas. Šis albumas - įvairiapusiškesnis. Tai dviejų skirtingų kultūrų - svečio iš Europos ir vietinio - profesionalių fotografų du skirtingi požiūriai į kontrastingą Kiniją, jos kultūrą, gamtą ir žmones. Albumas išleistas ne tik lietuvių ir kinų, bet ir anglų kalbomis, tad jis bus aktualus įvairių tautų atstovams, siekiantiems Kiniją pamatyti iš labai arti", - teigė fotoalbumą išleidusios leidyklos vadovas.

„Jeigu man, kaip atvykėliui, ne visose nuotraukose pavyko tiksliai atspindėti Kinijos dvasią, tai kompensavo Songo Džendziuno kadrai. Tai suteikė albumui išskirtinumo. Pastebėjau, kad vien tik kinų leidžiamuose albumuose viską stengiamasi parodyti itin pozityviai, kitataučių - atvirkščiai - siekiama parodyti Kinijos skurdą. Mes stengėmės išbalansuoti tarp šių kraštutinumų", - sako V. Daraškevičius.

Nuotraukos fotoalbumui buvo renkamos daugiau nei devynerius metus - nuo 2004 metų rudens, kai fotografas V. Daraškevičius pirmą kartą lankėsi Kinijoje. Ten jis dalyvavo pasauliniame folkloro fotografijos konkurse „Humanity Photo Awards", kurį tradiciškai kas antrus metus rengia Kinijos folkloro fotografijos asociacija kartu su UNESCO, ir teikė fotografijas  lietuvių senųjų kalendorinių bei kitų tradicinių švenčių  temomis. 2007 m., 2009 m., 2011 m. ir 2013 m. konkursuose lietuvio serijos buvo nominuotos ir jis buvo kviečiamas atvažiuoti į įvairiuose Kinijos miestuose vykusias parodų atidarymo bei apdovanojimo ceremonijas.

Iš viso kontrastų kupinoje šalyje V. Daraškevičius viešėjo šešis kartus, ten praleisdavo po tris keturias savaites. Jo kolega kinas Song Džendziunas prie projekto prisijungė prieš metus. Fotoalbumo pristatyme jis dalyvauti negalėjo.

Lietuvių fotografas pripažino, kad per viešnagę Kinijoje jam įstrigo žmonių draugiškumas ir ypač turtingas šalies istorijos paveldas.

Vakar vykusiame fotoalbumo pristatyme dalyvavo Seimo vicepirmininkas Algirdas Sysas, kultūros viceministras Edvardas Trusevičius, Vilniaus universiteto prorektorius Eugenijus Butkus, žinomos kultūros pasaulio asmenybės ir visuomenėje žinomi žmonės.

Daugiau informacijos:

Marius Giedraitis

„Autoriai" | Kūrybiniai komunikacijos sprendimai

Mob. tel. +370 686 24 975

El. paštas: marius@autoriai.lt

Paskutinį kartą atnaujinta: 2013-12-19 17:03
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media