2020 m. liepos 7 d., Antradienis

Aktualijos

*print*

Archyvas :: LRTK aptartos priemonės neteisėtam televizijos programų priėmimui užkirsti

2018-12-07
 
2018 m. gruodžio 6 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau - LRTK) iniciatyva įvyko diskusija dėl priemonių neteisėtam televizijos programų priėmimo užkirtimui Lietuvos teritorijoje.
Diskusijoje, be LRTK atstovų, taip pat dalyvavo Muitinės departamento, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos atstovai. 
Susitikimo metu LRTK pirmininkas Mantas Martišius pažymėjo, kad siekiant užkirsti kelią neteisėtam televizijos programų priėmimui, būtinas glaudus kompetentingų institucijų bendradarbiavimas tiek kvalifikuojant neteisėtai vykdomą veiką, tiek keičiantis informacija apie draudžiamas veikas vykdančius asmenis bei neteisėtą televizijos programų retransliavimą ar platinimą internete.
LRTK turi pakankamai įrankių kovoti su neteisėtai televizijos programų retransliavimo ar platinimo internete Lietuvos Respublikos vartotojams veiklą vykdančiais asmenimis, tačiau dideliu iššūkiu užkardant neteisėtos televizijos programų retransliavimo ir jų platinimo internete veiklos vykdymą yra įrangos, įgalinančios žiūrovus priimti neteisėtai platinamas televizijos programas internete, reklamavimas ir pardavimas Lietuvoje. 
Asmenys, vykdantys minėtą neteisėtą veiklą, paprastai nevykdo mokestinių prievolių, nemokamas atlygis autorių teisių ir gretutinių teisių turėtojams, valstybė negauna atitinkamų mokesčių ir yra pažeidžiama sąžininga konkurencija televizijos programų retransliavimo ir platinimo internete paslaugų rinkoje. 
LRTK, vykdydama vieną iš savo prioritetinių tikslų mažinti neteisėto televizijos programų retransliavimo ir platinimo internete mastą, siekia inicijuoti kompetentingų institucijų tarpusavio bendradarbiavimą, kuris įgalintų kompleksinių kovos su neteisėtu televizijos programų retransliavimu ir platinimu internete priemonių įgyvendinimą.

 

 
Birutė Keršienė
Visuomenės informavimo skyriaus vedėja
El. paštas birute.kersiene@rtk.lt

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-12-07 11:40
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media