2020 m. liepos 15 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktuali informacija

*print*

Archyvas :: XVII Lietuvos žurnalistų sąjungos suvažiavimas – 2018 m. lapkričio 24 dieną

2018-10-17
 
2018 m. spalio 8 d. Žurnalistų namuose įvyko LŽS Tarybos posėdis, kuriame buvo aptarti klausimai dėl pasirengimo XVII LŽS suvažiavimui, kuris įvyks 2018 m. lapkričio 24 dieną Vilniaus rotušėje.
Nutarta suvažiavimo delegatais laikyti visą LŽS Tarybą ir pagal kvotą - nuo dviejų LŽS narių vienas delegatas. Kiekvienas skyrius ir klubas pats nusprendžia, kuriuos savo narius deleguoti į suvažiavimą ir skiria delegatus proporcingai savo narių skaičiui.
Nutarta Tarybos posėdžio dieną (2018 10 08) fiksuoti suvažiavimo delegatų skaičių -- 430 delegatų.
Kiekvienas skyrius ir klubas turi teisę svečių teisėmis į suvažiavimą kviesti kažkiek LŽS narių korespondentų, tik jie negali būti renkami į valdymo organus ir neturi balsavimo teisės.
Nutarta, kad galutinė suvažiavimo darbotvarkė, delegatų sąrašai, kandidatai į pirmininkus, rezoliucijos ir visi esminiai dalykai turi būti paruošti ir patvirtinti dar viename Tarybos posėdyje, kuris įvyks Žurnalistų namuose lapkričio 10 dieną, t.y., likus dviem savaitėms iki suvažiavimo. Tarybos posėdžio pražia 11 val.
Primename, kad dabar veikiančiuose LŽS įstatuose teigiama, kad LŽS pirmininkas yra renkamas ketverių metų kadencijai LŽS suvažiavime slaptu balsavimu, paprasta balsų dauguma. Kandidatas į LŽS pirmininkus ne vėliau kaip prieš savaitę iki LŽS suvažiavimo turi pateikti LŽS nariams informaciją apie save, rinkiminę programą. Pirmininkas yra etatinis darbuotojas, kurio atlyginimo dydį nustato suvažiavimas atskiru nutarimu; Kol kas dar niekas oficialiai nepaskelbė, kad nori kandidatuoti LŽS pirmininko rinkimuose.
Buvo pasiūlyta dalinai pakeisti LŽS įstatus. Nutarta keisti tik vieną punktą dėl narystės - laisvasis žurnalistas, norintis tapti LŽS nariu, turi įrodyti ne mažiau dviejų metų darbo patirtį, pateikti sutartis, įrodančias žurnalistinio darbo praktiką.
Buvo pasiūlyta suvažiavime priimti kelias rezoliucijas: "Dėl savitvarkos", "Dėl žurnalistų teisės į informaciją", "Dėl lietuvių kalbos". Buvo pasiūlyta paruošti rezoliuciją, susijusią su dirbtiniu intelektu. Šią rezoliuciją paruoštų Audronė Nugaraitė. Laukiama ir iš kolegų pasiūlymų dėl šios rezoliucijos. Galima siūlyti ir kitas rezoliucijas.
Nutarta suvažiavime, tęsiant tradicijas, pagerbti kolegas, kurie dėl vienokios ar kitokios priežasties to nusipelnė. Sekančiam LŽS Tarybos posėdžiui visi skyriai ir klubai gali pateikti kandidatus apdovanojimams. Idėjas siųsti ir dalintis galima iki lapkričio 10 d.
Nutarta, kad suvažiavimo metu Vilniaus rotušėje veiks dvi žurnalistų kūrybos parodos. Fotografijos parodą kuruos Jonas Staselis, dailės - Aida Veželienė.
Visais organizaciniais klausimais dėl suvažiavimo galima kreiptis į LŽS administraciją.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-10-17 10:55
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media