2020 m. liepos 11 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktuali informacija

*print*

Archyvas :: Vitas Lingys: nuo klastingų šuvių praėjo 25-eri metai. Ar dabar žurnalistai saugūs?

2018-10-12
 
Vitas Lingys

Vitas Lingys

Yra įvykiai, kurie atrodo laikui nepavaldūs. Vilniaus mafijos prieš 25-eris metus paleisti šūviai į žurnalistą Vitą Lingį aidi iki šiol. 
Taip, šiandien, spalio 12 dieną sukako 25- eri metai kai sostinėje mafijos vadeivos Boriso Dekanidzės užsakymu buvo nužudytas apie „Vilniaus brigadą" rašęs žurnalistas Vitas Lingys. 
Lemtingą antradienio rytą „Respublikos" dienraščio žurnalistas Vitas Lingys išėjo į darbą iš savo namų sostinės Fabijoniškių rajone, S. Stanevičiaus gatvėje, kur kieme prie automobilio jo laukė akistata su samdomu žudiku. Žudiko Igorio Achremovo ranka nesudrebėjo: viena kulka smigo į žurnalisto veidą, kitos - į širdies plotą. Taip žuvo žurnalistas, taip mafija manė užčiaupti burnas žurnalistams.
Vitas Lingys buvo jaunas žmogus. 1960 m. rugpjūčio 13 d. gimė Mažeikiuose. Vidurinius mokslus mokėsi Mažeikių 2-ojoje ir Plungės 1-oje vidurinėse mokyklose. 1983 m. baigė žurnalistikos studijas Vilniaus universitete. Pradėjo dirbti jaunimo laikraštyje „Komjaunimo tiesa", buvo laiškų skyriaus korespondentas. 1988-1989 m. dirbo laikraščio „Vakarinės naujienos" korespondentu, atsakinguoju sekretoriumi. Atgimimo laikotariu aktyviai propagavo Sąjūdžio įdėjas. Buvo Lietuvos žurnalistų sąjungos Tarybos narys. 1988 m. populiariausio Lietuvos žurnalisto konkurse laimėjo 2-ąją vietą. 
1989 m. rugsėjį su bendražygiais įkūrė dienraštį „Respublika", ėjo vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojo pareigas. Vitas Lingys rašė apie nusikalstamų struktūrų veiklą, bandė su jomis kovoti, viešindamas surinktą informaciją. Žurnalisto taikiklyje nuolat buvo ir tuo metu siautėjęs nusikalstamas susivienijimas „Vilniaus brigada". Petrylos slapyvardžiu kartais prisidengdavęs žurnalistas pirmasis paviešino, kad „Vilniaus brigados" gaujos vadeivos yra Borisas Dekanidzė ir Igoris Tiomkinas. 
Šį nusikaltimą padarę žmonės buvo išaiškinti. 1994 m. lapkričio 10 d. Aukščiausiojo Teismo teisėjai Vytautas Greičius, Vladas Nikitinas ir Albinas Sirvydis paskelbė galutinį nuosprendį, pagal kurį už 33 metų Vito Lingio nužudymo organizavimą mirties bausme nuteistas nusikalstamo susivienijimo „Vilniaus brigada" vadeiva Borisas Dekanidzė. Mirties nuosprendis B.Dekanidzei buvo įvykdytas. Kiti buvo nuteisti kalėti įvairų laiką. Žurnalistas Vitas Lingys yra palaidotas sostinės Antakalnio kapinėse, kur yra įamžintas ir Sausio 13-osios, Medininkų tragedijos aukų, taip pat Lietuvai nusipelniusių menininkų, politikų ir kiti visuomenės veikėjų atminimas.
1993 m. spalio 12-ąją Vilniuje nuaidėję šūviai, pakeitė ne tik lietuviškos žurnalistinės plunksnos svorį bet ir Lietuvos žurnalistikos istoriją.
Šie įvykiai, mums, žurnalistams primena: būkime budrūs!
Rubrika "Aktuali informacija" yra Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo projekto dalis.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-01-05 13:03
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media