2018 m. birželio 19 d., Antradienis

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas

 

2018-05-31LRT.lt skaitytojai renka savo favoritą „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose

Portalas LRT.lt kviečia rinkti geriausią praėjusių metų lietuvišką filmą, nominuotą „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose. Už jį iki birželio 8 dienos galima balsuoti https://www.lrt.lt/sidabrinegerve.

2018-05-31NoRoutine Books meno mugėje "ArtVilnius‘18"

Birželio 7–10 dienomis vyksiančioje devintojoje meno mugėje „ArtVilnius‘18“ riboto tiražo meno leidinius pristatys ir nepriklausoma leidybinė platforma „NoRoutine Books“.

2018-05-23Martyno Mažvydo bibliotekoje - dokumentinio filmo „Įkvėpti laisvės“ premjera

Lietuvos dailininkų sąjunga ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į atvirą dokumentinio trumpametražių filmų ciklo „Įkvėpti laisvės“ premjerą, kuri įvyksgegužės 28 d. 18 val. Konferencijų salėje, V aukšte. Trukmė - 2 val.

2018-05-21Martyno Mažvydo bibliotekoje Kino popietė. Filmas „Riešutų duona“

Martyno Mažvydo bibliotekoje gegužės 25 d. 12 val. ­– Kino popietė. Filmas „Riešutų duona“ (rež. Arūnas Žebriūnas, 1978 m.)

2018-05-20Rašytojų klube vakaras, skirtas baltarusių poetui Alesiui Razanavui.

Gegužės 22 d., antradienį, 19.30 val. Rašytojų klube įvyks vakaras, skirtas baltarusių poetui Alesiui Razanavui. Jis skaitys savo kūrybą, vertėjai – jo kūrybą lietuvių kalbą. Bus pristatyta pirmoji jo lietuviškos kūrybos knyga "Lietuviški punktyrai".

2018-05-16Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje - Kino popietė: Filmas „Niekas nenorėjo mirti“

Gegužės 18 d. 12 val. – Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje - Kino popietė: Filmas „Niekas nenorėjo mirti“ (rež. Vytautas Žalakevičius, 1965 m.) „Niekas nenorėjo mirti“ – pirmas sovietinis filmas, parodęs Lietuvos partiznų gyvenimą. Filme parodomi 1947 m. įvykiai Lietuvos kaime, bandant įtvirtinti sovietų valdžią.

2018-05-14Ales’ius Los’io koncertas-paskaita, skirta liaudies muzikos instrumentams: dūdmaišiui, smuikui, cimbolams

Asociacija „Kryvija“ ir Gūdų kultūros draugija Lietuvoje gegužės 28 d., 18.30 val. kviečia į koncertą-paskaitą, skirtą liaudies muzikos instrumentams: dūdmaišiui, smuikui, cimbolams. Koncertuos Ales’ius Los’ias ir jo kapela. Renginys vyks: Raugyklos g. 25, Vilnius. Per paskaitą vyks pažintis su senovinės muzikos instrumentais ir gyvas senovinės baltarusiškos (ir ne tik) muzikos koncertas.

2018-05-09Raimundo Banionio vaidybinis filmas „Mano mažytė žmona“

Martyno Mažvydo bibliotekoje gegužės 11 d. 12 val. – Kino popietė. Vaidybinis filmas „Mano mažytė žmona“ (rež. Raimundas Banionis, 1984 m.)

2018-05-0954-asis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“

Gegužės 13 d. 17 val. Lietuvos nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje, Nacionaliniame Kauno dramos teatre ir Klaipėdos Teatro aikštėje prasideda didžiausias Lietuvoje literatūros renginys – 54-asis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“. Jį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Per 15 festivalio dienų įvyks 157 renginiai visoje Lietuvoje ir šešiose užsienio šalyse. Poetai su skaitytojais ir vėl susitiks ne tik įprastose erdvėse, bet ir netikėčiausiose vietose.

2018-05-02Poetinis renginys „Po lietuvių kalbos ir kultūros skėčiu”

Kaip ir kasmet, asociacija „Balturka" kartu su savo partneriais ir savanoriais organizuoja tradicija tapusį pavasarinį poetinį renginį „Po lietuvių kalbos ir kultūros skėčiu”, kuris šiemet vyks Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose (Katedros a. 4,Vilnius), gegužės 17 d. 18 val. Renginio metu 30 užsieniečių, gyvenančių Lietuvoje deklamuos ir atliks lietuvių poetų, autorių dainas ir eilėraščius. Kaip ir kasmet, renginys yra įtrauktas į „Poezijos pavasario" programą, jį filmuos LRT Kultūros kanalas.

2018-05-01Lenkų kino klubas 2018: senajame kine. Pirmieji nepriklausomos Lenkijos filmai

Gegužės 7 d., 14 d., 21 d., 28 d., birželio 4 d., 19 val., kino centras „Skalvija“ (Goštauto g. 2/15, Vilnius) Tęsdamas Lenkų kino klubo tradiciją, 100-ųjų Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo metinių proga Lenkijos institutas Vilniuje keičia projekto pobūdį ir visą gegužės mėnesį kviečia žiūrovus Vilniuje susipažinti su lenkų kinematografijos perlais – pirmaisiais nepriklausomos Lenkijos filmas. Įėjimas su nemokamais bilietais, kurie bus dalinami seanso dieną. Filmai rodomi originalo kalba su lietuviškais titrais.

2018-04-30Kolegos žurnalistai, nepraleiskite pirmosios virtualios kalbos viktorinos!

Artėja gegužės 7 d. – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Šia proga Lietuvių kalbos draugija pakvies visus dalyvauti pirmojoje visuotinėje virtualioje lietuvių kalbos viktorinoje, skirtoje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Viktorinos tikslas – skatinti visuomenę labiau domėtis lietuvių kalba. Joje galės dalyvauti ir Lietuvoje, ir užsienyje gyvenantys kalbos įdomybių mėgėjai. Viktorinos dalyviams reikės atsakyti į 25 nestandartinius klausimus, parinktus iš įvairių kalbos sričių. Tikimės, kad ypač nuotaikingų akimirkų dalyviai patirs, ieškodami atsakymų į žaismingus frazeologijos, dialektologijos ir kt. klausimus.

2018-04-26Kultūros ministerijoje – diskusija „Lietuvių kalbos apsauga: mitai ir tikrovė“ Kultūros ministerijoje – diskusija „Lietuvių kalbos apsauga: mitai ir tikrovė“

Įvyko Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos kartu su Valstybine kalbos inspekcija ir Valstybine lietuvių kalbos komisija organizuota konferencija-diskusija „Lietuvių kalbos apsauga: mitai ir tikrovė“.

2018-04-24Mokytojų namuose - senovinės kupiškėnų vestuvės

Sveiki, gerbiamieji kolegos. turime garbės pakviesti Jus į etnografinį senovinių kupiškėnų vestuvių vaidinimą. Ši tradicija šiemet pripažinta nematerialiuoju kultūriniu paveldu. Pasiplanuokite, kad gegužės 5 d., šeštadienį, 15.00 galėtumėte pažiūrėti valandos trukmės vaidinimą Vilniaus mokytojų namų Didžiojoje salėje.

2018-04-22Poezijos ir muzikos vakaras „Per šaknis – tiesiog į kamieną“, skirtas Vydūno metams

Balandžio 25 d. 17.30 val. Rašytojų klube įvyks poezijos ir muzikos vakaras „Per šaknis – tiesiog į kamieną“, skirtas Vydūno metams. Skaitys aktorė Gražina Urbonaitė. Koncertuos liaudiškos muzikos ansamblis „Kankleliai“ (vadovė Daiva Čičinskienė). Rašytojų klube veikia tapytojo Kipro Černiausko paroda „Tarp žiemos ir vasaros“. Paroda veiks iki gegužės 11 d.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media