2024 m. birželio 16 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

LŽS ir NŽKA renginiai

*print*

Archyvas

 

2024-05-08Šiaulių žurnalistų iniciatyva - Spaudos ąžuolo atgimimo

Gegužės 7-ąją Lietuvos žurnalistų sąjungos Šiaulių skyrius visuomenę ir žurnalistus pakvietė susitikti Prisikėlimo aikštėje. Kadangi šią dieną Lietuvoje minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena, o gegužės 9 d. sukaks 95 metai, kai buvo pasodinti Spaudos medžiai, prie naujojo ąžuolo, atsodinto nudžiuvusiojo vietoje, įsmeigtos atminimo lentelės. Viena jų skirta spaudos atgavimo 120-mečiui, o kita - priminti, kokios asmenybės sodino šios dienos nesulaukusį ąžuolą.

2024-05-03Sveikinime LŽS Senjorų klubo narius, gimusius gegužės mėnesį (7)

Sveikinime LŽS Senjorų klubo narius, gimusius gegužės mėnesį.

2024-04-15Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos Žurnalisto-kūrėjo apdovanojimas

Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacija įsteigė Žurnalisto-kūrėjo apdovanojimą. Jis bus skiriamas kasmet žurnalistui-meno kūrėjui už ilgametį kūrybinį darbą, liudijantį ištikimybę savo profesijai, žmogiškosioms vertybėms; taip pat už kūrybą, ugdančią patriotiškumą, pilietiškumą.

2024-03-31Sveikiname LŽS Senjorų klubo narius, gimusius balandžio mėnesį (6)

LŽS Senjorų klubo Tarybos vardu, nuoširdžiai sveikinu Kolegas, žinomus žurnalistus balandžio mėnesį švenčiančius savo Gimtadienius.

2024-03-19Knygnešių diena Biržuose buvo turininga

NŽKA ir LŽS iniciatyva būrys žurnalistų kovo 16 d. vykome į Antanui Macijauskui (1874 – 1950), iškiliam kovotojui už lietuvišką spaudą, atminti skirtus renginius Biržuose.

2024-03-13Biržuose „Vienos dainos ir lauko žmonės“: proga prisiminti Antaną Macijauską ir spaudos atgavimą

Pagrindinis renginių sumanytojas Lietuvos žurnalistų kūrėjų asociacijos narys, Antano Macijausko premijos laureatas kultūrologas Vytautas Jonas Juška sako, kad bus stengiamasi Lietuvos visuomenei pristatyti iki šiol mažai žinomą A. Macijausko indėlį į lietuvių kultūrą. Tai bus gera proga iš užmaršties prikelti vadinamąją „Macijausko žemėlapio bylą“, nulėmusią spaudos lietuviškais rašmenimis draudimo panaikinimą, išryškinti kitus jo veiklos aspektus, talentus ir palikimą.

2024-03-08Rengiama kelionė žurnalistams į Biržus švęsti lietuvių kalbos dienas

Lietuvos Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija ir Lietuvos žurnalistų sąjunga organizuoja žurnalistams kelionę į Biržus kovo 16 dieną. Kelionės kaina – 20 eurų. Yra 20 vietų autobusas, kuriuo planuojama vykti į konferenciją ir šventinius renginius. Išvykimas iš Vilniaus nuo Operos ir baleto teatro 7.30 val. , išvykimas iš Biržų – apie 20 val. Kelionė autobusu vyks jei susirinks ne mažiau nei 12 keleivių. Prašome registruotis elektroniniu paštu pirmininkas@lzs.lt

2024-03-03Biržuose renginių ciklas „Vienos dainos ir lauko žmonės“, skirtas Antanui Macijauskui atminti. Kviečiame!

Mieli kolegos, Biržuose įvyks renginių ciklas „Vienos dainos ir lauko žmonės“, skirtas iškiliam kovotojui už lietuvišką spaudą - Antanui Macijauskui atminti. Šventė vyks knygnešių dienos proga, kurios metu minėsime ir spaudos atgavimo 120 metines. Renginiai įvyks ne tik Biržų pilyje, bet ir Pabiržėje, Suoste bei Antano Macijausko gimtinėje - Pasvaliečių kaime. Kviečiu kolegas aktyviai dalyvauti Antano Macijausko atminčiai skirtuose jubiliejiniuose renginiuose Biržuose. Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija ir Lietuvos žurnalistų sąjunga - vieni pagrindinių projekto organizatorių ir rėmėjų. Laukiame jūsų atvykstant!

2024-02-29Sveikiname LŽS Senjorų klubo narius gimusius kovo mėnesį (7)

LŽS Senjorų klubo Tarybos vardu nuoširdžiai sveikiname kolegas, žinomus žurnalistus, aktyvius klubo narius 2024 m. kovo mėnesį švenčiančius savo gimtadienius:

2024-02-20Vilniaus geležinkelio stotyje paroda „Ukraina: žurnalistai kovos zonoje“

Vilniaus geležinkelio stotyje vasario 24 d. 12 val. Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Baltarusijos žurnalistų asociacija atidarys parodą, skirtą Ukrainos žiniasklaidos darbuotojams, veikiantiems karo sąlygomis. Paroda „Ukraina: žurnalistai karo zonoje“ pasakos apie reporterių darbą per jau antrus metus besitęsiantį Rusijos puolimą Ukrainoje. Taip pat tai bus duoklė rašantiems apie karą kolegoms, paaukojusiems už tai savo gyvybę

2024-02-18Vasario 16-ąją - ant Kačėniškės piliakalnio! (5)

Lietuvos valstybės atkūrimo šventę - Vasario 16-ąją Gerimanto Statinio vadovaujamo LŽS kelionių žurnalistų klubo nariai sutiko žygiuodami prie Kačėniškės piliakalnio!

2024-02-13LŽS Senjorų klubo narių susirinkimas - vasario 21 d.

LŽS Senjorų klubo narių susirinkimas įvyks š. m. vasario 21 d. /trečiadienį/ 14 val. Žurnalistų namuose (Jogailos g. Nr.11, trečias aukštas, Vilnius). Susitiksime su kandidatu į Lietuvos prezidentus, daktaru, Seimo nariu Aurelijum Veryga.

2024-02-01NŽKA metinė konferencija įvyks balandžio 19 d.

Sausio 31 d., Žurnalistų namuose įvyko Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos (NŽKA) Valdybos posėdis. Nutarta NŽKA metinę konferenciją organizuoti 2024 m. balandžio 18 d.

2024-02-01Sveikiname LŽS Senjorų klubo narius, gimusius vasario mėnesį (9)

LŽS Senjorų klubo Tarybos vardu, nuoširdžiai sveikiname Kolegas, žinomus žurnalistus, 2024 m. vasario mėnesį švenčiančius savo Gimtadienius.

2024-01-31Vaižganto premijos įteiktos Aistei Kučinskienei ir Jurgitai Žanai Raškevičiūtei

Sausio 31 d. Rašytojų klube įvyko Juozo Tumo-Vaižganto premijos įteikimo vakaras. Renginyje dalyvavo Letuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrįjū asociacijos pirmininkas Dainius Radzevičius, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė, Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis, Vaižganto premijos laureatės Aistė Kučinskienė ir Jurgita Žana Raškevičiūtė.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media