2020 m. spalio 1 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Spaudos konferencijos

*print*

Archyvas :: Vilniaus apygardos teisme bus išbandomos techninės galimybės žiniasklaidos atstovams užtikrinti viešumą teismui nagrinėjant politinės korupcijos bylą

2020-05-17
 
Vilniaus apygardos teismas, sušvelninus šalyje taikomas karantino sąlygas ir atsižvelgdamas į Teisėjų tarybos rekomendacijas, palaipsniui atnaujina žodinį bylų nagrinėjimą.
Siekiant užtikrinti teismo darbuotojų ir proceso dalyvių saugumą, teismo posėdžiai planuojami iš anksto, numatant posėdyje dalyvausiančius asmenis ir šaukiant tik tuos, kurių dalyvavimas tame teismo posėdyje būtinas. Taip pat teismas ir toliau naudojasi galimybėmis proceso dalyvių dalyvavimą teismo posėdyje užtikrinti nuotoliniu būdu.
Atkreiptinas dėmesys, kad teismo posėdžiai bylose, nagrinėjamose žodinio proceso tvarka, šiuo metu organizuojami taip, kad juose dalyvautų tik teismo kviesti asmenys, užtikrinant ne mažesnį nei 2 m atstumą tarp asmenų ir visi posėdyje dalyvaujantys asmenys dėvėtų veido apsaugines priemones.
Nežiūrint į tai, Vilniaus apygardos teisme buvo gautas visuomenės informavimo priemonių prašymas sudaryti galimybes žiniasklaidos priemonių atstovams stebėti didelio žiniasklaidos ir visuomenės dėmesio sulaukusių bylų nagrinėjimą.
Vilniaus apygardos teismas, atsižvelgdamas į prašymą ir įvertinęs informacinių technologijų saugumo ir technines galimybes, eksperimento būdu rytoj, gegužės 18 d., nuo 8.45 val. žiniasklaidos atstovams sudarys galimybę per nuotolį klausyti politinės korupcijos bylos nagrinėjimą.
Pageidaujančių klausyti minėtą teismo posėdį žiniasklaidos atstovų apie tai prašome iš anksto pranešti el. paštu lina.nemeikaite@teismas.lt. Rytoj, gegužės 18 d., ne anksčiau kaip 8.30 val., Jūsų nurodytu el. pašto adresu bus išsiųsta prisijungimo prie video konferencijų programos ZOOM nuoroda, per kurią prisijungus, bus galima klausyti teismo posėdį.
Pažymėtina, kad gegužės 18 d. sudaroma galimybė klausyti teismo posėdžio eigą yra bandomoji. Teismų vadovai ieškos būdų ir spręs, kaip žiniasklaidos priemonių atstovams užtikrinti galimumą informuoti visuomenę apie didelį susidomėjimą turinčių bylų nagrinėjimo procesą.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-05-18 08:20
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media